مـدیرنامـه
رسانه اختصاصی مدیران

کیت‌های ایرانی تشخیص کرونا به آلمان و ترکیه صادر می‌شود

0 12

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری گفت: در هفته‌های آینده کیت‌های ایرانی تشخیص کرونا به کشورهای آلمان و ترکیه صادر می‌شود.

به گزارش مدیرنامه سورنا ستاری روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: کیت‌های سرولوژی تشخیص کرونا که توسط شرکت‌های دانش بنیان تولید شده مجوز لازم برای صادرات را از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دریافت کرده است.

وی ادامه داد: طبق برنامه ریزی های انجام شده این کیت ها به کشورهای آلمان و ترکیه صادر می شود، اما در هفته‌های آینده تمام جزییات صادرات آنها با نظارت وزارت بهداشت نهایی می‌شود.

ستاری تصریح کرد: ما در خصوص کیت های سرولوژی به اندازه ای به خود کفایی رسیده ایم که می توانیم این کیت ها را به اکثر کشورها صادر کنیم. همچنین در میزان صادرات هیچ گونه محدودیتی نداریم.

ظرفیت انجام یک میلیون تست کرونا در روز 

معاون علمی رییس جمهور تصریح کرد: هم اکنون در کشور ظرفیت انجام یک میلیون تست کرونا را در روز داریم که تمام این تست ها با کیت هایی که به صورت بومی و در داخل تولید شده است، انجام می شوند.

ستاری در افتتاحیه اولین سرای نوآوری دانشگاه آزاد گفته بود: شرکت‌های دانش بنیان تجهیزات بسیاری در زمینه بیماری کرونا تهیه کرده‌اند که در صورت اجازه وزارت بهداشت می‌توانیم این تجهیزات را در پاییز که موج دوم کرونا اتفاق می‌افتد، به سایر کشورها صادر کنیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :

تائید دیدگاه فعال است. دیدگاه شما ممکن است کمی طول بکشد تا ظاهر شود.