مـدیرنامـه
رسانه اختصاصی مدیران

دستاوردهای پارک‌های علم و فناوری زمینه‌ساز تحقق اهداف علمی است

وزیر علوم، در چهلمین نشست روسای پارک‌های علم و فناوری
0 34

دکتر منصور غلامی با تأکید بر جایگاه علمی و رشد سریع ایران در میان کشورهای توسعه یافته، پارک‌های علم و فناوری را از جمله مجموعه‌های تاثیرگذار در زمینه‌ تحقق اهداف علمی دانست.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در چهلمین نشست روسای پارک‌های علم و فناوری و مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری وزارت علوم و صندوق نوآوری و شکوفایی که روز چهارشنبه در محل این صندوق برگزار شد، گفت:

 دکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در چهلمین نشست روسای پارک‌های علم و فناوری و مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری وزارت علوم و صندوق نوآوری و شکوفایی

در حال حاضر نگاه‌های مطلوبی در شرکت‌های دانش‌بنیان کشور وجود دارد که مجموع این نگاه‌ها و همکاری اعضای علمی می‌تواند در فرآیند به هم پیوسته‌ای به توسعه فعالیت‌های دانش‌بنیان و علم و فناوری جدید کمک کند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر زمینه‌های مختلفی در کشور وجود دارد که نیاز به همکاری بخش‌های مختلف و ایده‌های جدید دارد و با کمک جمعیت فناور و جوانان کشور می‌توان طرح‌های جدید را پیاده‌سازی کرد، افزود: اگرچه فعالیت پارک‌های علم و فناوری سابقه طولانی‌ای ندارد اما دستاورهای آن‌ها در این مدت زمان، بسیار چشمگیر بوده و زمینه‌ساز تحقق اهداف علمی است.

وزیر علوم اظهار داشت: اکنون زمینه‌های علمی در کشور فراهم است و انگیزه به شکل‌های مختلفی وجود دارد برهمین اساس امیدواریم انتظارات مردم از مجموعه‌های علمی کشور نیز به خوبی برآورده شود.

دکتر غلامی در ادامه به جایگاه علمی کشور اشاره کرد و گفت: خوشبختانه امروزه ایران در مقایسه با سایر کشورها در حوزه علمی جایگاه مطلوبی دارد و در میان کشورهای توسعه‌یافته نیز رشد سریعی داریم که امیدواریم در آینده بتوانیم جایگاه مطلوب‌تری را در حوزه علم و فناوری کسب کنیم.

در ادامه این نشست، تفاهم‌‌نامه همکاری وزارت علوم با صندوق نوآوری و شکوفایی در اجرای برنامه ملی گرنت فناوری، توسط دکتر برومند معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دکتر علی وحدت رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی به امضا رسید.

همچنین تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه هرمزگان و پارک علم و فناوری این استان توسط دکتر علی‌اکبر شیخی رئیس دانشگاه هرمزگان و دکتر علی فتی رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان نیز در حاشیه این نشست به امضاء رسید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :

تائید دیدگاه فعال است. دیدگاه شما ممکن است کمی طول بکشد تا ظاهر شود.