مـدیرنامـه
رسانه اختصاصی مدیران

پیشنهاد ۲ برابر شدن بودجه هنردرمانی در لایحه بودجه سال آینده

0 28

مدیرکل دفتر توانبخشی مراکز روزانه سازمان بهزیستی کشور پیش از این گفته بود: اکنون ۷۰۳ اتاق هنردرمانی در مراکز درمانی و توانبخشی بهزیستی فعالیت دارند و ۲۴ هزار توانجو از خدمات هنردرمانی بهزیستی استفاده می کنند؛ خدمات هنردرمانی در مراکز بهزیستی در سه حوزه هنرهای تجسمی، نقاشی و موسیقی ارائه می شود.

فریبا بریمانی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در سال ۹۸، بودجه هنردرمانی حدود ۱۱ میلیارد تومان بود که هنوز به طور کامل اختصاص نیافته است.

وی بدون اشاره به رقم دقیق بودجه اختصاص یافته هنردرمانی برای سال جاری ادامه داد: امیدواریم بودجه دو برابری هنردرمانی برای سال آینده تصویب شود تا بتوان اقدامات موثرتری در این زمینه انجام داد.

مدیرکل دفتر توانبخشی مراکز روزانه سازمان بهزیستی کشور پیش از این گفته بود: اکنون ۷۰۳ اتاق هنردرمانی در مراکز درمانی و توانبخشی بهزیستی فعالیت دارند و ۲۴ هزار توانجو از خدمات هنردرمانی بهزیستی استفاده می کنند؛ خدمات هنردرمانی در مراکز بهزیستی در سه حوزه هنرهای تجسمی، نقاشی و موسیقی ارائه می شود.   

بریمانی اضافه کرده بود که فرد معلولی که با استعداد هنری به میدان می آید خود را باور می کند، اعتماد به نفس او افزایش می یابد، حس مشارکت اجتماعی او بیشتر می شود و می تواند نیازهای خود را از طریق هنر به خانواده و جامعه منتقل کند.

هنردرمانی شیوه‌ای از درمان است که به مدد آن، فرد وارد فرایند خلق اثر هنری می‌شود و ضمن این تجربه‌ی تازه، از نظر جسمی، روحی و عاطفی بهبود می‌یابد.

هدف از فعالیت‌های هنر درمانگرانه رشد هویت، شخصیت و نیز برانگیختن احساس موفقیت در افراد از طریق ابزارهای ابتکاری خود محور است.                                          

منبع : ایرنا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :

تائید دیدگاه فعال است. دیدگاه شما ممکن است کمی طول بکشد تا ظاهر شود.