مـدیرنامـه
رسانه اختصاصی مدیران

٩٦ هزار فرصت شغلی برای شهروندان تهران در نظر گرفته شده است

0 23

معاون اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران گفت: در سامانه رصد اشتغال دولت تعهد ٩٣٥ هزار شغل را داده بود که سهم استان تهران در سال گذشته و امسال ٩٦ هزار شغل است.

سعید دهقان روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: دولت برای آسیب دیدگان از ویروس کرونا یک چهارم از بودجه کل اختصاص یافته و در حدود پنجاه هزار میلیارد تومان در استان تهران را در غالب تسهیلات با سود ١٢ درصد در نظر گرفته و اکنون این تسهیلات در حال پرداخت به متقاضیان است.

وی ادامه داد: تسهیلات در نظر گرفته شده برای ١٣رسته کاری است که متقاضیان می توانند با ثبت کدملی کارفرما و کد کارگاهی در سامانه کارا نسبت به دریافت این تسهیلات اقدام کنند.

معاون اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران گفت: شهرستان اسلامشهر در سال گذشته توانست رتبه اول را در رصد اشتغال کسب کند، اضافه کرد: در این شهرستان تاکنون چهار هزار نفر در سامانه مذکور ثبت نام کرده اند.

دهقان تصریح کرد: با شیوع ویروس کرونا در کشور تمام قواعد کاری در حوزه های ادارات برهم خورد. 

وی تاکید کرد: مردم در شرایط فعلی در بسیاری موارد و حتی گاهی هم جلوتر از دولت حرکت کرده اند و نقش بسزایی را به نمایش گذاشته است.

دهقان گفت: راه اندازی سامانه اشتغال ایرانیان و پنجره واحد کسب و کار در اتاق بازرگانی از برنامه های ساماندهی اشتغال در آینده نزدیک است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :

تائید دیدگاه فعال است. دیدگاه شما ممکن است کمی طول بکشد تا ظاهر شود.