مـدیرنامـه
رسانه اختصاصی مدیران

همایش بین‌المللی «رابطه انسان و تکنولوژی» برگزار شد

همایش بین‌المللی «رابطه انسان و تکنولوژی
0 33

همایش بین‌المللی «رابطه انسان و تکنولوژی» به میزبانی دانشگاه توئنته کشور هلند با حضور نماینده گروه مطالعات اخلاقی پژوهشگاه فضای مجازی، آغاز به کار کرد.

به گزارش مدیرنامه از  خبرگزاری مهر، دومین همایش بین‌المللی «رابطه انسان و تکنولوژی» در تاریخ ۴ تا ۷ نوامبر ۲۰۲۰ (۱۴ تا ۱۷ آبان ماه ۱۳۹۹) به میزبانی دانشگاه توئنته هلند با حضور نماینده گروه مطالعات اخلاقی پژوهشگاه فضای مجازی، در حال برگزاری است.

این همایش در پی واکاوی رابطه انسان با تکنولوژی در فصل مشترک حوزه­‌هایی چون فلسفه، طراحی، اخلاق، هنر و مهندسی است. چهره‌­­های مطرحی در این همایش به ایراد سخنرانی و ارائه آخرین یافته‌­های خود می پردازند.

از جمله این افراد می‌­توان به پیتر پائول فربیک (Peter-Paul Verbeek) فیلسوف هلندی، دون آیدی (Don Ihde) استاد مطرح فلسفه، رابرت روزنبرگ (Rosenberg Robert) از انستیتو تکنولوژی جورجیا و کریستوفر پرستون(Christopher Preston) از دانشگاه مونتانای امریکا اشاره کرد.

بیشتر بخوانید : پژوهشگاه فضای مجازی بررسی کرد؛هوش مصنوعی دنیای کار را دگرگون می کند

این همایش در طول چهار روز و در قالب ۸ پنل مختلف با ارائه‌­های موازی (۸۵ ارائه) در حال برگزاری است.

پنل‌­های این همایش طیف گسترده­‌ای از موضوعات را در بر می‌­گیرد. برخی از این موضوعات عبارت اند از «هوش مصنوعی و انسان»، «تکنولوژی و انسان‌­شناسی»، «تغییر ارزش»، «اخلاق داده»، «طراحی و امر دیجیتال»، «تکنولوژی و بدن»، «علم و فناوری» و «تکنولوژی و زندگی».

این همایش به میزبانی آزمایشگاه طراحی (design lab) دانشگاه توئنته هلند برگزار شده است. این آزمایشگاه طراحی سکویی چند رشته‌­ای است که می­‌کوشد با پیوند دادن علم، فناوری و جامعه از خلال طراحی با چالش‌­های زندگی بشری (به ویژه در حوزه اخلاق و محیط زیست) روبرو شود.

نماینده‌­ای از گروه مطالعات اخلاقی پژوهشگاه فضای مجازی نیز در این همایش شرکت کرده است.

 خبرگزاری مهر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :

تائید دیدگاه فعال است. دیدگاه شما ممکن است کمی طول بکشد تا ظاهر شود.