مـدیرنامـه
رسانه اختصاصی مدیران

مبارزه نفس گیر یک شهر ۱۰ میلیونی چین با شوک دوم کرونا

0 35

درحالی که کشور چین هنوز از زیربار شوک نخست کرونا سربلند نکرده، اخباری از مبارزه یک شهر شمال شرقی این کشور برای مقابله با شیوع دوباره کرونا منتشر شده است.

به گزارش ایرنا روزنامه ژاپن تودی روز پنجشنبه نوشت «هاربین» مرکز استان «خه لونگ جیانگ» در شمال شرق چین که با روسیه هم مرز است، تدابیر بسیار محدود کننده مسافرتی برای اتباع چین در نظر گرفته است.

این شهر که ۱۰ میلیون نفر جمعیت دارد جلوی ورود همه خودروهای غیرمحلی را به مناطق و مجتمع های مسکونی گرفته است.

هاربین قبل از این هم به دنبال ورود شماری از مسافران چینی مبتلا به کرونا از مرز با روسیه، اعلام کرده بود که هرکسی که از خارج چین و یا از مناطق آلوده به کرونا وارد این شهر شود، باید تحت تدابیر قرنطینه قرار گیرد.

خه لونگ جیانگ استان شمال شرقی چین که با روسیه مرز مشترک دارد، بیشترین شمار مبتلایان ورودی را از این مرز به داخل چین داشته است. اینها کسانی هستند که پس از شیوع کرونا در روسیه به کشورشان بازگشتند.

در شهر هاربین مرکز استان اعلام شده است همه مبتلایان قطعی و یا مشکوک و هر کسی که با آنها در ارتباط بوده باشد باید فورا قرنطینه شده و مورد آزمایش کرونا قرار گیرد.

همه کسانی که از خارج وارد این شهر چین شوند باید برای ۲۸ روز قرنطینه شوند.  

این شهر اعلام کرده که در روز سه شنبه ۷ مورد جدید ابتلا به کرونا داشته است که با این حساب شمار مبتلایان آن به ۵۲ نفر رسیده است.

افزون بر این ۳ نفر دیگر هم که بتازگی از روسیه برگشته اند مبتلا به کرونا هستند و یکهزار و ۴۰۰ نفر نیز تحت نظارت هستند تا نشانه های بیماری در آنها مشخص شود.

در چین ۸۲ هزار و ۷۸۸ نفر به کرونا مبتلا شده اند امروز چهارشنبه اعلام شد که ۱۰ نفر دیگر کرونا داشته اند که ۶ نفرشان از کشورهای دیگر وارد چین شده اند.

در چین ۴ هزار و ۳۲ نفر براثر کرونا جان باخته اند.  

ایرنا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :

تائید دیدگاه فعال است. دیدگاه شما ممکن است کمی طول بکشد تا ظاهر شود.