مـدیرنامـه
رسانه اختصاصی مدیران

افزایش قراردادهای ارتباط با صنعت دانشگاه صنعتی اصفهان

0 38

رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان از انعقاد ۳۵ میلیارد تومان قرارداد ارتباط با صنعت در سال جاری خبر داد.

به گزارش ، سید مهدی ابطحی در نشست بررسی زمینه‌های همکاری مشترک با شهرداری که با حضور مدیران شهری اصفهان و هیئت رئیسه این دانشگاه برگزار شد، گفت: دانشگاه صنعتی اصفهان هم اینک در رتبه بندی یو. اس. نیوز دارای رتبه سوم کشور است و مطابق با رتبه بندی تایمز از سال ۲۰۱۴ تاکنون در بین ۸۰۰ دانشگاه برتر دنیا و یک‌صد دانشگاه برتر آسیا قرار داریم.

اهداف کلان برنامه تحول دانشگاه

ابطحی، با اشاره به اهداف کلان برنامه تحول دانشگاه در افق ۱۰ ساله، دستیابی به مرجعیت علمی در آسیا، سرآمدی در تربیت دانش‌آموختگانی توانمند در تراز جهانی اخلاق مدار و نقش آفرین در توسعه کشور وتأثیرگذارترین دانشگاه کشور در منطقه پیرامونی خود را از جمله مهمترین این اهداف برشمرد.

یکی از سه دانشگاه برتر کشور

وی افزود: یکی از سه دانشگاه برتر کشور در تحقق جامعه دانایی محور، برخورداری از فضای علمی و فرهنگی پویا و کیفیت‌گرا، بین‌المللی شدن دانشگاه و دستیابی به منابع مالی پایدار، از دیگر اهداف برنامه تحول دانشگاه صنعتی اصفهان است.

دستاوردهای حوزه نوآوری و فناوری

رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان با اشاره به فعالیت بیش از ۵۰ عضو هیئت علمی این دانشگاه در ۴۵ شرکت دانش بنیان، به دستاوردهای حوزه نوآوری و فناوری اشاره کرد و افزود:

ارائه ایده راه اندازی پارک های علم و فناوری درکشور برای اولین بار، راه اندازی مرکز نوآوری دانشگاه، استقرار مرکز رشد دانشگاه در شهرک، توافق و همکاری نزدیک با شهرک و پیگیری موضوع راه اندازی کریدور علم و فناوری اصفهان را از جمله این دستاوردها است.

ابطحی، با اعلام این که در مرکز نوآوری این دانشگاه تاکنون ۳۱ طرح فناور مورد حمایت قرار گرفته است، بیان کرد: از سال ۱۳۹۴ تاکنون ۸۰ پروژه مشترک با شهرداری اصفهان داشته‌ایم و در سال ۱۳۹۷ نیز در دیگر بخش‌ها مبلغ ۲۶ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان قرارداد ارتباط با صنعت بوده که در سال جاری این مبلغ به ۳۵ میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است.

وی در ادامه با تشریح محورهای درآمد پایدار در حوزه تجاری سازی فناوری، به ارائه گزارشی پیرامون گسترش فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی مشترک و همکاری‌های بین المللی در حوزه انتقال فناوری در دانشگاه صنعتی اصفهان پرداخت و افزود: زمینه های همکاری بسیار مناسبی در دانشگاه و شهرداری اصفهان وجود دارد .

که از جمله می توان به همکاری در امور بین الملل، حوزه نوآوری، تجاری سازی فناوری، ایجاد پژوهشکده مشترک، همکاری در بخش آموزش های آزاد الکترونیکی و فناوری های مورد نیاز شهرداری اشاره کرد.

منبع : خبرگزاری مهر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :

تائید دیدگاه فعال است. دیدگاه شما ممکن است کمی طول بکشد تا ظاهر شود.