مـدیرنامـه
رسانه اختصاصی مدیران

مرکز فرماندهی فضایی آمریکا راه اندازی می شود

0 15

رئیس جمهور آمریکا روز سه شنبه فرمان راه اندازی مرکز فرماندهی فضایی پنتاگون را با بودجه ای بالغ بر ۸۰۰ میلیون دلار به امضا رساند.


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیلی صباح، «دونالد ترامپ» روز سه شنبه فرمان راه اندازی مرکز فرماندهی فضایی پنتاگون را امضا کرد؛ مرکزی که هدف از تشکیل آن، سازماندهی و پیشبرد بهتر عملیاتهای نظامی گسترده در فضا با بودجه ای بالغ بر ۸۰۰ میلیون دلار ظرف پنج سال آینده است.

ترامپ با امضای یک یادداشتی تک برگی به وزارت دفاع آمریکا اجازه و اختیارات لازم برای تشکیل این مرکز فرماندهی جدید را اعطا کرد.

هدف از راه اندازی این مرکز فرماندهی نظارت و سازماندهی عملیاتهای فضایی، تسریع پیشرفتهای تکنیکی و یافتن شیوه هایی مؤثر برای حفاظت از تجهیزات آمریکا در فضا است. از جمله تجهیزات این کشور در فضا می توان به مجموعه های بزرگ ماهواره ای اشاره کرد که نیروهای آمریکا برای اهداف دریانوردی، ارتباطات و دیده بانی از آنها استفاده می کنند.

این اقدام واشنگتن در میانه نگرانیهای فزاینده مقامات این کشور از اقدامات چین و روسیه برای ایجاد اختلال، از کار انداختن و حتی انهدام ماهواره های آمریکا صورت می گیرد.

شایان ذکر است که راه اندازی یک مرکز فرماندهی فضایی از هدف پیشتر اعلام شده ترامپ مبنی بر تشکیل «نیروی نظامی فضایی» – به عنوان یک شاخه مستقل خدمات مسلح- متمایز است؛ با این حال نخستین گام در آن مسیر تلقی می شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :

تائید دیدگاه فعال است. دیدگاه شما ممکن است کمی طول بکشد تا ظاهر شود.