مـدیرنامـه
رسانه اختصاصی مدیران

Googler و Noogler و Xoogler به چه کسانی گفته می شود

عناوین ابتکاری گوگل برای تبیین وضعیت کارمندان

0 45,257

این کلمات غیررسمی با تلقظ عجیب و غریب در واقع اصطلاحاتی هستند که در دنیای فناوری اطلاعات، به ویژه توسط کارمندان گوگل، برای توصیف وضعیت شخصی که در گوگل کار می کند، استفاده می شود. آنها را به عنوان نام مستعار منسوب به سطوح در یک بازی در نظر بگیرید، به جز در این مورد. سطح، میزان تجربه کارمند است.

گوگل که بیش از 70000 کارمند در سراسر جهان دارد، اصطلاحات منحصر به فردی دارد که کارمندان با یکدیگر استفاده می کنند.

این کلمات غیررسمی با تلقظ عجیب و غریب در واقع اصطلاحاتی هستند که در دنیای فناوری اطلاعات، به ویژه توسط کارمندان گوگل، برای توصیف وضعیت شخصی که در گوگل کار می کند، استفاده می شود. آنها را به عنوان نام مستعار منسوب به سطوح در یک بازی در نظر بگیرید، به جز در این مورد. سطح، میزان تجربه کارمند است.

به طور خلاصه، معنای این اصطلاحات متفاوت است.

Googler: این لقب به شخصی داده می شود که در حال حاضر در Google شاغل و کار می کند.

Noogler : این عنوان به افرادی داده می شود که در حال حاضر مشغول به کار و استخدام در گوگل هستند. با این تفاوت که آنها به تازگی استخدام شده اند و برای کمتر از یک سال کار کرده اند، و اساسا آنها را به عنوان ” گوگلرهای جدید “، با نام مستعار ” نوگلر ” طبقه بندی می کنند.

Xoogler : اینها افرادی هستند که قبلاً برای Google کار می کردند و در حال حاضر کارمندان سابق گوگل هستند. این عنوان معمولاً به این معنی است که فرد مرتبط با آن در دنیای فناوری اطلاعات نسبتاً با تجربه است.

اکنون که اصطلاحات را از سر راه برداشته ایم، به من بپیوندید تا عمیق تر شیرجه بزنیم!

 

نوگلر (New Googler) چیست ؟

یک نوگلر نام مستعار جذابی است که به کارآموزان یا کارمندانی که اخیراً به Google پیوسته اند داده می شود.

روز اول در یک شرکت جدید می تواند هر کجا که کار باشد دلهره آور باشد. در گوگل، اولین هفته شروع کننده های جدید به معنای نوگلر است . که کمی چالش برانگیزتر است ، به سر داشتن کلاه رنگین کمانی که روی آن ملخ هلی کوپتر دارد و روی آن کلمه نوگلر گلدوزی شده است.

خوشبختانه آنها فقط باید کلاه نوگلر خود را بر سر بگذارند و لباس دیگری در کار نیست ، در اولین جلسه که خدا را شکر روز آخر هفته است. این یک روش سرگرم کننده برای خوش آمدگویی به یک مهندس نرم افزار نگران در فضای کاری افسانه ای Google است.

چه مدت کسی نوگلر است ؟

 هر نوگلر با یک مربی موفق در سازمان وصل می شود . این فرد یک دوره از پیش برنامه ریزی شده در مورد نیازهای معمولی استخدام جدید و جذب را گذرانده است.در ابتدا، مربی فقط یک چهره دوستانه برای ملاقات با آنها در پایان روز اول است که امکانات محل کارشان را برای آنها توضیح می دهد و رابطه رسمی آنها به طور متوسط سه ماه طول می کشد.بعد از آن، بستگی به این دارد که « نوگلر » چقدر سریع با تیم و فرهنگ کاری خود سازگار شود و نوگلر نباشد. علاوه بر این مدت زمان مشخصی وجود ندارد  حدود 1 سال در نظر گرفته شده است . اگر چیزی فقط برای کارمندان Google در دسترس باشد به عنوان مثال، لیست های پستی خاص)، Nooglers نیز واجد شرایط برای همان امکانات هستند. هیچ تفاوت رسمی بین Noogler و Googler وجود ندارد .

با این حال، افراد تازه وارد بطور میانگین حدود نیم سال تا یک سال کامل ” نوگلر ”  می مانند . همچنین به خاطر داشته باشید که Noogler یک نام یا وضعیت واقعی نیست و فقط یک اصطلاح است

 

گوگلر چیست؟

Googler همانطور که در بالا ذکر شد نام مستعاری است که به شخصی داده می شود که در حال حاضر در Google کار می کند. در واقع یک کارمند تمام وقت در شرکت گوگل است.

کارمندان Google به ندرت پیدا می شوند، زیرا Google معیارهای بررسی و غربالگری بسیار دقیقی دارد که آنها برای فیلتر کردن همه متقاضیان ناسازگار با خودش استفاده می کنند. بنابراین جای تعجب نیست که این غول فناوری تقریباً سه میلیون رزومه در سال دریافت می کند.با نرخ پذیرش 0.2٪ ، شانس بیشتری برای ورود به دانشگاه IVY League مانند هاروارد یا MIT خواهید داشت. بنابراین اگر با یک گوگلر برخورد کردید ، با او سلفی بگیرید، آنها از تک شاخ ها کمیاب تر هستند.

Xoogler چیست ؟

یک Googler سابق (یا Xoogler ) یکی از کارمندان سابق Google است. این اصطلاح معمولاً به طور مثبت استفاده می شود، مانند زمانی که به سرمایه گذاری های جدید توسط فارغ التحصیلان گوگل اشاره می شود، به جای تحقیر، مثلاً برای کارکنانی که از گوگل اخراج شده اند.

Xoogler هایی که در google کار کرده اند عملاً می توانند در همه جا در صنعت IT شغلی پیدا کنند. به هر حال، فردی که برای گوگل کار کرده است، حتماً با تجربه و باهوش است. دو ویژگی که تقریباً هر شرکت فناوری اطلاعات در جهان به دنبال یک مهندس است.

کارمندان گوگل چقدر درآمد دارند؟

پردرآمدترین شغل در گوگل مدیر امور مالی است که سالانه 600000 دلار حقوق می گیرد و کم درآمدترین شغل پذیرش با 37305 دلار در سال است.شرکتی به بزرگی و از نظر فناوری پیشرفته مانند گوگل، تعجبی ندارد که دستمزد هنگفتی به کارمندان خود می دهند.

در  ادامه جدول داده ای است که میانگین حقوق را بر اساس بخش ها نشان می دهد:

 

بخش میانگین حقوق تخمینی (سالانه)
بخش محصولات 209,223 دلار
گروه مهندسی 183,713 دلار
بخش توسعه کسب و کار 207,494 دلار.
واحد بازاریابی 116,247 دلار
واحد طراحی 117,597 دلار
بخش عملیات 83,966 دلار
بخش مدیریت 44,931 دلار

 

چرا بسیاری از کارمندان Google به Xoogler تبدیل می شوند ؟

گوگل برخی از بالاترین حقوق را در دنیای فناوری اطلاعات ارائه می دهد. و همچنین یک محیط کاری مهمان نواز و دوستانه را فراهم می کند که مردم برای آن جان خود را از دست می دهند اما تعجب آور نیست که بشنویم که بسیاری از کارمندان گوگل تصمیم می گیرند از موقعیت های معتبر خود کناره گیری کنند.

تنها پس از چند سال کار در گوگل. چرا این اتفاق می افتد ؟

دلایل زیادی می تواند وجود داشته باشد ، مانند :

آنها می خواهند مسئولیت بیشتری را بر عهده بگیرند ومعتقدند که گوگل این فرصت را برای آنها فراهم نخواهد کرد.

آنها به هیچ یک از محصولات Google علاقه ندارند و ترجیح می دهند روی چیز دیگری کار کنند.

آنها می خواهند در یک دامنه خاص تخصص داشته باشند و به این نتیجه رسیده اند که چنین فرصتی در گوگل ندارند .

شخص دیگری به آنها پول بیشتری پیشنهاد داد.

آنها تجربه بدی با مدیر یا منابع انسانی خود داشتند و دیگر نمی خواهند برای شرکتی کار کنند که چنین رفتاری را تحمل می کند.

آنها متوجه شده اند که واقعاً از مهندسی نرم افزار لذت نمی برند یا آن را معنی دار نمی دانند.

حجم کار و استرس باعث شده بود آنها احساس فرسودگی کنند که باعث می شود از موقعیت فعلی خود احساس نارضایتی کنند

آیا Xooglers می تواند Googler شود؟

خوب، ما در مورد اینکه چگونه گوگلرها تبدیل به Xoogler می شوند صحبت کرده ایم ، آیا ممکن است برعکس این اتفاق بیفتد ؟ آیا امکان بازگشت وجود دارد یا ترک Google یک تصمیم دائمی است؟

وقتی آنها گوگل را ترک می کنند، مدیر آنها و سایر افراد در سلسله مراتب مدیریت مستقیم  تصمیم می گیرند که آیا از استعفای کارمند “پشیمان شده است” یا نه – بعبارتی آیا مدیر معتقد است که کارمند باید بماند یا نه.اگر از استعفای آنها پشیمان شد، پس پیوستن مجدد در سطح فعلی خود در مدت زمان معقول (تعداد کمی از سال ها) بسیار آسان خواهد بود و معمولاً نیازی به مصاحبه نخواهد داشت.

روند معمول این است که با مدیر سابق خود تماس بگیرید. اگر موافقت مدیر نباشد، پیوستن مجدد بسیار دشوار خواهد بود.

نکات نهایی:

در پایان، مواردی که باید از این مقاله به خاطر بسپارید عبارتند از:

این اصطلاحات، نامهای مستعار غیر رسمی هستند که برای توصیف وضعیت یک کارمند در Google استفاده میشوند، آنها روشی دوستداشتنی برای ارجاع به کسی هستند و این نامهای مستعار به ایجاد اعتماد و آشنایی در تیمهای مختلف گوگل کمک میکنند.

فرهنگ کاری گوگل استفاده از چنین اصطلاحاتی را ترویج می کند، گفته می شود که گوگل یکی از بالاترین رتبه بندی شرکت های فناوری اطلاعات از نظر اخلاق کاری و محیط کاری دوستانه است.

امیدوارم این مطلب به شما کمک کند تا تفاوت بین این سه اصطلاح را بدانید.

 

مترجم  : دکتر نرگس اصغرپور  دکترای حرفه ای منابع انسانی ، کوچ فردی

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :

تائید دیدگاه فعال است. دیدگاه شما ممکن است کمی طول بکشد تا ظاهر شود.