مـدیرنامـه
رسانه اختصاصی مدیران

کرونا گرسنگان تحت پوشش سازمان ملل را ۲ برابر کرده است

0 30

مدیر اجرایی برنامه جهانی غذا خبر داد که شیوع بیماری کووید-۱۹ تعداد گرسنگان تحت پوشش این نهاد وابسته به سازمان ملل را ۲ برابر کرده و به ۲۶۵ میلیون نفر افزایش داده است.

دیوید بیزلی (David Beasley) در گفت‌وگو با شبکه آمریکایی سی‌بی‌اس اظهار کرد، سازمان متبوعش برای تداوم تأمین مواد غذایی به کمک‌های بیشتری نیاز دارد.

فرماندار پیشین ایالت کارولینای جنوبی که به تازگی و پس از سه هفته ابتلا به بیماری کووید-۱۹ بهبود یافته، خود را خوش اقبال دانست که کارش به بیمارستان نکشید و علائمش به تب خفیف و بدن درد خلاصه شد و مشکل تنفسی پیدا نکرد.

بیزلی گفت: این یک بیماری مرگبار است. حتی اگر برای شما مرگبار نباشد، شما می‌توانید آن را به یک سالمند یا فردی که بیماری زمینه‌ای دارد منتقل کنید که در آن صورت واضح است که مرگبار خواهد بود.

هشدار قحطی بی‌سابقه

بیزلی در مورد تأثیر بیماری کووید-۱۹ بر افزایش گرسنگان دنیا گفت: ما روزانه ۱۰۰ میلیون نفر را غذا می‌دهیم و ۳۰ میلیون نفر دیگر برای تأمین غذای خود به ما کاملن وابسته‌اند. با شیوع بیماری، ۱۳۰ میلیون نفر دیگر به این جمع اضافه شده و اکنون ۲۶۵ میلیون نفر در معرض گرسنگی قرار دارند. ما باید به سرعت این مسائل را حل کنیم وگرنه با قحطی‌هایی مواجه می‌شویم که در تاریخ دیده نشده است.

مدیر اجرایی برنامه جهانی غذا، خواستار پایان همه جنگ‌ها و اختصاص حدود ۲ میلیارد دلار برای تأمین مواد غذایی و ۳۵۰ میلیون دلار نیز برای ارسال اقلام پزشکی و کیت‌های آزمایش و اعزام پزشکان و پرستاران شد.

وی با ابراز نگرانی شدید از اوضاع آفریقا، گفت: امیدوارم کشورهایی مانند انگلیس، آلمان و آمریکا که بیشترین کمک‌های مالی را به این سازمان می‌کنند هر چه زودتر به شرایط عادی خود بازگردند تا از بروز قحطی وسیع در کشورهای آفریقایی جلوگیری شود.

بیزلی همچنین احتمال داد که در صورت تداوم بحران کرونا، در شهریور آتی، مراسم هفتاد و پنجمین سالگرد تأسیس سازمان ملل برای نخستین بار به صورت مجازی برگزار شود.

مدیر اجرایی برنامه جهانی غذا هفته پیش از طریق تماس ویدئویی به اعضای شورای امنیت گفت: «شیوع جهانی کووید-۱۹ در سال جاری، وخیم‌ترین بحران انسانی را از زمان جنگ جهانی دوم به بار آورده است».

وی افزود: تحلیل‌های ما نشان می‌دهد اگر نتوانیم به کسانی که به کمک حیاتی نیاز دارند، رسیدگی کنیم، ۳۰۰ هزار نفر در هر روز در یک دوره سه ماهه جان خود را به دلیل گرسنگی از دست خواهند داد و این تعداد شامل افزایش گرسنگی ناشی از کووید-۱۹ نیست.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :

تائید دیدگاه فعال است. دیدگاه شما ممکن است کمی طول بکشد تا ظاهر شود.