مـدیرنامـه
رسانه اختصاصی مدیران

شیوع کرونا در یک شهر بزرگ چین و برقراری محدودیت ها

0 13

گزارش ها حاکی است در شهر “جی لین” واقع در شمال شرق چین به دلیل افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا، محدودیت های جدی برقرار شده است و برخی از مناطق شهر هم قرنطینه شده است.

به گزارش تلویزیون چین، حرکت قطارها و اتوبوس های مسیرهای دور از این شهر متوقف شده و همزمان اعلام شده است که کسی حق ندارد گردهمایی برگزار کند.

بر اساس گزارش ها محدودیت ها برای فضاهای بسته افزایش یافته،  برخی از محله ها در قرنطینه هستند و بر اساس گزارش های موجود بخشی از شهر قفل شده است.

امروز اعلام شد در شش مجتمع این شهر مواردی از ابتلا به کرونا تایید شده و شمار کرونایی ها هم به ۲۱ نفر رسیده است که همگی مربوط به ارتباط با اولین فرد مبتلا است که در یک لباسشویی کار می کرده است.

“گای دونگ پینگ” معاون شهردار “جی لین” روز چهارشنبه در مصاحبه مطبوعاتی به خبرنگاران گفت که اوضاع بسیار حساس و پیچیده است و خطر شیوع به شکل جدی وجود دارد.

او افزود که به همین دلیل بر اساس دستور مرکز پیشگیری و کنترل بیماری های شهر، تدابیر محدود کننده بخصوص در مناطق شهری “جی لین” در نظر گرفته شده است.

از سوی دیگر یک بیانیه از سوی دولت محلی جی لین منتشر شده مبنی بر اینکه همه مجتمع های مسکونی در سطح شهر و نقاط روستایی قرنطینه شده اند.

ظاهرا از خروج مردم از “جی لین” که دومین شهر بزرگ استانی به همین نام در شمال شرق چین است جلوگیری می شود مگر اینکه افراد ۴۸ ساعت قبل از خروج تایید کنند نتیجه آزمایش کرونای آنها منفی بوده است.

گردهمایی، تجمعات و حضور در مناطق پرازدحام ممنوع شده است و تمامی سالن های نمایش و خدمات اینترنتی تا اطلاع ثانوی تعطیل شده است.

جی لین برای ۷۳ روز از کرونا عاری شده بود اما هفته قبل یک کارگر لباسشویی در این شهر به کرونا آلوده شد و تا کنون شمار افراد مبتلا اکنون به ۲۱ نفر افزایش یافته است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :

تائید دیدگاه فعال است. دیدگاه شما ممکن است کمی طول بکشد تا ظاهر شود.