مـدیرنامـه
رسانه اختصاصی مدیران

سازمان ملل: گرسنگی ناشی از کرونا آمریکای لاتین را تهدید می‌کند

0 14

سازمان ملل بامداد چهارشنبه با هشدار اینکه بحران ویروس کرونا در آمریکای جنوبی و کارائیب،۴۰ میلیون نفر را به سمت نا امنی غذایی سوق داده، خواستار اقدام فوری برای جلوگیری از “همه گیری گرسنگی” در این منطقه شد.

به گزارش فرانس ۲۴، برنامه جهانی غذا سازمان ملل (WFP) می‌گوید، در ۱۱ کشور حوزه فعالیت این سازمان در منطقه (آمریکای لاتین)، تعداد افرادی که با نا امنی شدید غذایی رو به رو هستند از ۳.۴ میلیون نفر در آغاز سال میلادی به ۱۴ میلیون افزایش یافته است. 

“میگوئل بارتو” مدیر منطقه‌ای برنامه جهانی غذا سازمان ملل در آمریکای لاتین افزود، از جمله موارد موثر در ناامنی غذایی حدود ۴۰ میلیون نفر، می‌توان به تأثیر اقتصادی و اجتماعی ویروس کرونا اشاره کرد.  

بارتو در ژنو به خبرنگاران گفت، ما واقعاً نگران تاثیر منفی این روند بر سلامتی هستیم. 

وی تصریح کرد، پیش بینی‌های ما یک تصویر واضح را نشان می‌دهد. ما باید سریع عمل کنیم تا از بروز این بحران به یک بیماری همه گیری و گرسنگی جلوگیری کنیم. 

بارتو گفت، برنامه جهانی غذا سازمان ملل (WFP) در سالجاری میلادی برای تأمین کمک‌های مورد نیاز منطقه، به ۴۰۰ میلیون دلار نیاز دارد اما تاکنون پیش بینی حمایت مالی بسیار کم بوده است. 

براساس گزارش خبرگزاری فرانسه، با شیوع ویروس کرونا در منطقه آمریکای لاتین شمار جان باختگان ناشی از این بیماری از ۸۰ هزار نفر عبور کرده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :

تائید دیدگاه فعال است. دیدگاه شما ممکن است کمی طول بکشد تا ظاهر شود.