مـدیرنامـه
رسانه اختصاصی مدیران

زالی: ۴۰ درصد تهرانی‌ها کرونا را جدی نمی گیرند

0 19

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران، گفت: بر اساس آخرین نظرسنجی انجام شده در کلان‌شهر تهران، ۶۰ درصد شهروندان تهرانی کرونا را ویروسی خطرناک می دانند و ۴۰ درصد تهرانی‌ها کرونا را جدی نمی گیرند.

به گزارش دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، علیرضا زالی افزود: آخرین نظر سنجی ما از شهروندان تهرانی حاکی از تغییر نگرش و بینش آنها نسبت به کرونا بوده است‌.

وی ادامه داد: در آخرین نظرسنجی که در چند روز گذشته انجام شد، ۵۱ درصد از شهروندان تهرانی نگران ابتلای خود یا یکی از اعضای خانواده شان به کرونا بوده اند.

زالی گفت که  همچنین بالغ بر ۶۰ درصد شهروندان تهرانی ویروس کرونا را ویروسی جدی و خطرناک  تلقی کردند. این موضوع نشان می دهد که آموزش های ارائه شده موثر بوده و نگرش و بینش شهروندان تهرانی درباره کرونا در حال تغییر است.

وی درباره سامانه ای که برای اطلاع رسانی در زمینه کرونا در تهران راه اندازی شده است، افزود: براساس این تغییر نگرش نیازمند اطلاع رسانی بیش از گذشته در زمینه کرونا هستیم. بر همین اساس سامانه تلفنی ۸۹۵۱۱ راه اندازی شده که یک سامانه جامع و چند کانالی است و علاوه بر پاسخگویی به سوالات، آخرین اخبار اطلاعیه ها و آخرین وضعیت بیماری در تهران را به اطلاع مردم می رساند.

زالی گفت: همچنین این سامانه این امکان را برای شهروندان تهرانی ایجاد کرده که بتوانند در کوتاهترین زمان ممکن پرسش های فنی و تخصصی خود درباره کووید – ۱۹ را مطرح کنند.

وی  توضیح دادکه علاوه بر جنبه های عمومی اطلاع رسانی این سامانه، از طرفی این فرصت را فراهم می کند که مراکز بهداشتی و درمانی که در مجاورت فرد هستند، مشخص شده و فرد میتواند به آنها مراجعه کند.

رئیس مرکز اطلاع‌ رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد که تاکنون ۷۷ هزار و ۹۹۵ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۹۲ نفر در۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۴۸۶۹ نفر رسید.

کیانوش جهانپور درباره آخرین آمار ابتلای قطعی به ویروس کرونا و موارد فوت ناشی از آن در کشور افزود: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز ( ۲۸ فروردین) بر اساس گزارش آزمایشگاه ها و دانشگاههای علوم پزشکی ۱۶۰۶ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد و با در نظر گرفتن موارد جدید، مجموع بیماران مبتلا به کووید- ۱۹ در کشور به ۷۷ هزار و ۹۹۵ نفر رسید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :

تائید دیدگاه فعال است. دیدگاه شما ممکن است کمی طول بکشد تا ظاهر شود.