مـدیرنامـه
رسانه اختصاصی مدیران

دو طرح دانش‌بنیان شناخت کرونا به بازار می‌آید

0 24

«با کمک زیست بوم فناوری و نوآوری کرونا را شکست می‌دهیم» عنوان فراخوانی است که از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری منتشر شده است تا بر اساس آن گامی قدرتمند و هم افزا برای مقابله با بیماری کرونا برداشته شود. تولید انبوه 2 مدل کیت دانش‌بنیانی یکی از این اقدامات است.

ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری که از آغازین روزهای شیوع ویروس کرونا در کشور با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یک فراخوان ملی برای تولید کیت‌های تشخیصی ایرانی منتشر کرد، امروز اعلام کرده است که دو طرح دانش بنیانی ارسال شده به عنوان طرح‌های برگزیده انتخاب شده و به تولید انبوه می رسند.

مصطفی قانعی دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در این باره می گوید: پس از انتشار این فراخوان، 4 طرح دانش بنیانی برای تولید کیت تشخیصی کرونا به دبیرخانه ارسال و 2 طرح انتخاب شد.

این طرح ها به زودی به مرحله تولید انبوه می رند و وارد بازار می شوند. البته این طرح ها ابتدا باید به تایید سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برسد و سپس شرکتها باید طی یک هفته کیت ها را به تولید انبوه برسانند.

قرار بر این است که این کیتهای تشخیصی هر چه زودتر به بازار در مقیاس بالا و قیمت مناسب عرضه شود و در اختیار بیمارستان‌ها قرار گیرد.

شایسته یادآوری است، «با کمک زیست بوم فناوری و نوآوری کرونا را شکست می‌دهیم» عنوان فراخوانی است که قصد دارد با هم افزایی فعالان زیست بوم فناوری و نوآوری گامی قدرتمند و هم افزایی در کمک به مردم و جامعه برای مبارزه با ویروس جدید کرونا با کمک توانمندی دانش‌بنیان‌ها و استارتاپ ها بردارد. با استفاده از این ظرفیت علمی و فناورانه و نوآورانه موجود در کشور گام‌های جدی برای مبارزه با این بیماری برداشته شود.

گزارش از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :

تائید دیدگاه فعال است. دیدگاه شما ممکن است کمی طول بکشد تا ظاهر شود.