مـدیرنامـه
رسانه اختصاصی مدیران

تعداد بیماران کرونایی در پاکستان از ۱۰۰ هزار نفر عبور کرد

0 25

تازه‌ترین آمار رسمی دولت پاکستان، عبور تعداد مبتلایان به این ویروس از مرز ۱۰۰ هزار نفر و جان باختن بیش از ۲ هزار نفر را نشان می‌دهد درحالی که این کشور از لحاظ داشتن بیماران کرونایی بالای یکصد هزار نفر در رده چهاردمین کشور قرار گرفت.

کووید-۱۹ یا همان ویروس کرونا هفتم اسفندماه گذشته توسط وزارت بهداشت پاکستان با شناسایی نخستین مورد در شهر «کراچی» اعلام شد و اکنون ۱۰۱ هزار و ۱۸۷ نفر به این ویروس مبتلا هستند. 

سازمان جهانی بهداشت اوایل اردیبهشت ماه امسال هشدار داده بود که اگر اقدام‌های موثر در پاکستان برای مهار ویروس همه گیر کووید-۱۹ به کار گرفته نشود، احتمال افزایش شمار بیماران کرونایی در این کشور تا اواخر تیرماه (اواسط ژوئیه) به ۲۰۰ هزار نفر وجود دارد. 

به گزارش روز یکشنبه ستاد عملیات و مدیریت مبارزه کرونا در پاکستان، تاکنون ۲ هزار و ۳۲ بیمار کرونایی نیز در شهرهای مختلف این کشور جان باخته‌اند. 

وزارت بهداشت پاکستان از ابتلای ۴ هزار و ۹۶۰ مورد جدید به ویروس کرونا و همچنین جان باختن دست کم ۶۷ بیمار کرونایی نیز در عرض ۲۴ ساعت گذشته خبر داد. 

تاکنون ۳۳ هزار و ۴۶۵ بیماران کرونایی نیز در شهرهای مختلف پاکستان بهبود یافته و از بیمارستان‌ها مرخص شده‌اند در عین حال مسئولان بیمارستانی از وخیم‌تر شدن اوضاع و احتمال پر شدن ظرفیت بیمارستان‌ها برای درمان بیماران کرونایی ابراز نگرانی می‌کنند. 

مقامات پاکستانی این روزها همزمان با سیر صعودی شمار بیماران کرونایی و فوت شدگان ناشی از این ویروس، نسبت به بی‌اعتنایی مردم به تمهیدات بهداشتی و عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی به شدت نگران هستند و تاکید کردند که در صورت ادامه این وضعیت، پاکستان بار دیگر در مسیر اعمال محدودیت‌های کرونایی موسوم به محدودیت‌های هوشمند، پیش خواهد رفت. 

«عمران خان» نخست وزیر پاکستان هفته گزشته طی گفت وگوی زنده تلویزیونی از بی‌اعتنایی مردم این کشور به طرح فاصله گذاری اجتماعی و سهل انگاری در بحث عمل به تمهیدات بهداشتی انتقاد کرد و هشدار داد که اگر مردم کرونا را جدی نگریند شمار مبتلایان و قربانیان ناشی از این بیماری هر روز افزایش خواهد یافت. 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :

تائید دیدگاه فعال است. دیدگاه شما ممکن است کمی طول بکشد تا ظاهر شود.