مـدیرنامـه
رسانه اختصاصی مدیران

چهارمین گرامی داشت روز ملی منابع انسانی برگزار شد

0 127

چهارمین گرامی داشت روز منابع انسانی مصادف با 25 فروردین سال جاری به همت انجمن صنفي مديران منابع انساني برگزار گردید ، این رویداد با توجه به محدودیت های ایپدمی کرونا بصورت مجازی و باحمایت مرکز تحقیقات مدیریت و نوآوری دانشگاه علامه طباطبایی برگزار گردید

حرفه ای گرایی و اخلاق حرفه ای ، راه برون رفت ازمعضلات و مشکلات کنونی

دکتر جواد محجوب

دکتر جواد محجوب

رئیس انجمن صنفی مدیران و مشاورین منابع انسانی

در چهارمین گرامی داشت روز ملی منابع انسانی در 25 ام فروردین ماه آقای دکتر جواد محجوب رئیس انجمن صنفی مدیران و مشاورین منابع انسانی با تبریک ماه مبارک رمضان و تبریک روز منابع انسانی از منابع انسانی به عنوان بزرگترین سرمایه سازمانی یاد کرد و اشاره کرد :

انجمن صنفی به عنوان بانی و پیشنهاد دهنده این روز در جهت توسعه و تعالی سرمایه های انسانی و ترویج فرهنگ آن در جامعه از نهادها ، سازمانها و شرکتهایی که در این امر همت گماردند تشکر نمود .


در ادامه ایشان با معرفی هیات مدیره و بازرسین جدید انجمن صنفی به ترتیب آقایان : محجوب ، دکتر علی تویسرکانی ، دکتر فرشید سیف ، مهندسی علی محمدی و مهندس حسن قدس ولی و بازرسین اقایان : دکتر محمدجواد آبگون و حسین عطایی ، ابراز امیدواری کرد تیم جدید انجمن در راه احقاق حقوق حقه منابع انسانی با همدلی و حمایت اعضا ، موفق باشند .

وی بااشاره به روند اجرایی ، گرامی داشت روز منابع انسانی در سالهای گذشته، عنوان کرد در دوسال گذشته به دلیل همه گیری کرونا در جامعه این بزرگداشت به شکل وبینار برگزار شده و امسال نیز باحمایت مرکز تحقیقات مدیریت و نوآوری دانشگاه علامه در 25 فرودرین ماه برگزار گردید.

در ادامه وی ، برنامه های در دست اجرا سال جاری با بهره گیری از ظرفیت های هم افزایی شبکه تخصصی انجمن با 40 هزار متخصص را برشمرد این برنامه ها شامل : توسعه و ارتقا مهارت های کاربردی مدیریت ، سنجش صلاحیت های حرفه ای منابع انسانی و گسترش خدمات رفاهی برای اعضا نام بردند .

تغییر سریع گفتمان در مدیریت منابع انسانی

دکترعلیرضاکوشکی جهرمی

استادیار و مدیرمرکز تحقیقات مدیریت و نواوری
دانشگاه علامه طباطبایی

در یک اکوسیستم طبیعی و فعال فرصت بقا و پیشتازی از آن سازمانهایی خواهد بود که با تغییرات کنارآمده و شرایط زندگی خود را با آن سازگار سازند و مقاومت کردن در مقابل بایسته های محیطی و عدم تغییر گفتمان، نتیجه ای جز فنا و نابودی نخواهد داشت

شرکت ها و سازمان هایی که در مقابل گفتمان جدید شکل گرفته مقاومت کرده و حالت خنثی و یا تدافعی به خود گرفتند، احتمالا الان یا وجود ندارند و یا با هزینه های بسیار زیاد انسانی وغیرانسانی درحال بقا هستند.


ایشان به چهار مدل تعاملی ارتباط صنعت و دانشگاه را بیان داشتند و در ادامه به ظرفیتهای مدیریتی ونواوری در مرکز تحقیقات دانشگاه علامه اشاره داشته و اعلام آمادگی برای توسعه و تحکیم ارتباط دانشگاه با صنعت داشتند .

از خام فروشی در منابع زیرزمینی به خام سوزی در منابع انسانی رسیدیم

دکتر حمیدرضا کمالی

مدیراجرایی برنامه سنجش شایستگی حرفه ای با استاندارد اروپایی ESCO

هدف غایی از مدیریت منابع انسانی، تولید ارزش رقابتی و افزایش بهره وری در سازمان است، این هدف بدون رضایت شغلی کارکنان حاصل نمی شود و برای جلب رضایت شغلی، هیچ مولفه ای از مدیریت استعداد و وجود نظام شایسته سالار، مهم تر نیست.

در این راه با بهره گیری از تجربیات برنامه اروپاییESCO در زمینه سنجش صلاحیت حرفه ای و ارتقا مهارت های شغلی با مشارکت انجمن صنفی مدیران این الگو بومی سازی شده و به عنوان برنامه اجرایی سال جاری قرار گرفته است.

و در ادامه بااشاره به فوائد و مزایای برنامه «سنجش شایستگی حرفه ای با استاندارد اروپایی» ESCO ، آقایان دکتر جواد محجوب، دکتر فرشید سیف، خانم دکتر زهرا لبادی و آقای دکتر علی تویسرکانی به عنوان اعضای هیات ژوری این برنامه در حوزه مدیریت منابع انسانی و آموزش معرفی شدند.

توسعه کسب و کار با محوریت منابع انسانی

دکتر ایمان مصدری

مدیر سازمان متخصصین و مدیران ایران

ایشان با بیان روند اقتصادی و بررسی آمار و ارقام منتشر شده بانک مرکزی در سال 99و اشاره به کاهش رشد اقتصادی با نفت و بدون نفت ، راه برون رفت ازمشکلات را در گرو توسعه منابع انسانی سازمانها دانستند

و با توجه به ویژگی های : رقابت شدید ، چالشهای سازمانی ، تغییرمزیت نسبی ، تغییر نگرش سازمانها و… با اشاره به مدلهای عارضه یابی ، توجه به استعدادیابی و ارزیابی شایستگی موثر در منابع انسانی را در شرایط کنونی یک ضرورت دانستند .

در ادامه ایشان برای توسعه ارتباطات بین متخصصین منابع انسانی از پلت فرم شبکه لینکدین ایران و نمایشگاه مجازی که براساس ظرفیتهای بومی طراحی شده اند رونمایی کردند .

مدیریت دور کاران، چالشها و را ه کارها

دکتر مهدی صانعی

دکتر مهدی صانعی

دیده بان کسب وکار و عضو هیات علمی دانشگاه

ایشان در ابتدا با اشاره به تاریخچه دور کاری در جهان ، دور کاری در سازمانهای ایرانی تا قبل از همه گیری کرونا ، چندان مورد توجه و اقبال قرار نگرفته بود اما به دلیل شرایط کنونی، سازمانها برحسب ضرورت مجبور به اجرا فرایند دورکاری برای استمرار در حیات اقتصادی خود شدند .

در ساختارهای جدید دور کاری ، تجزیه و تحلیل مجدد مشاغل و شناسایی مشاغلی که قابلیت استفاده از روش دورکاری را داشته باشند یک ضرورت است.

دورکاری شامل دو روش هیبریدی ( نیمه دورکاری ) یا کامل دورکاری بوده و برای اجرای این مدل نیازمند شناخت و ارزیابی شخصیتی و مهارتی افرادی است که مشخص شود از کدام یک از این مدل ها و با چه ترکیبی می توان استفاده کرد .

بطور مثال افرادی که دارای انگیزش درونی بالا، وجدان کاری ،تاب اوری و مسولیت پذیری بیشتری هستند نیروهای مناسبی برای استفاده از روش دورکاری می باشند .

در ادامه ایشان به مشکلات روش دورکاری از جمله جبران خدمات، حذف برنامه رفاهی و اموزش های حضوری و آسیب های روانی ( افسردگی ) و نبود ساختار مناسب دور کاری، اشاره داشتند .

اموزش آنلاین در دوران کرونا و پساکرونا

مهندس حافظ صالحی

مدیر موسسه دانش بینان انلاین اموزان

در گذشته وجود پلت فرمهای اموزش آنلاین LMS ، جایگاه مناسبی در سازمانها و جامعه نداشتند با بروز همه گیری کرونا ، فرصت توجه به این ظرفیت در جامعه به وجود آمد در این ایام اقبال به برگزاری وبینارهای آموزشی بسیار بیشتر و گسترده تر از برنامه های حضوری است.

در ادامه ایشان ضمن معرفی پلت فرم آنلاین آموزان سرویس های موجود در این پلت فرم را برای مدیران سازمانها تشریح نمودند

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :

تائید دیدگاه فعال است. دیدگاه شما ممکن است کمی طول بکشد تا ظاهر شود.