مـدیرنامـه
رسانه اختصاصی مدیران

کارآفرینی دانشجویان سوره با راه‌اندازی پارک فرهنگ و هنر

0 7

تهران- ایرنا- رئیس دانشگاه سوره گفت: برای تحقق کارآفرینی دانشجویان دانشگاه سوره به دنبال ایجاد پارک فرهنگ و هنر شبیه پارک های علم و فناوری با همکاری حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی هستیم تا دانشجویان علاوه بر کسب درآمد و کارآفرینی، بتوانند بخشی از مشکل جامعه را نیز حل کنند.

به گزارش روز سه شنبه دانشگاه سوره، محمدحسین ساعی در اولین جلسه رسمی با معاونان و اعضای هیات رئیسه این دانشگاه که با حضور نمایندگان سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد، با اشاره به ملزومات فعالیت در محیط های دانشگاهی اظهار کرد: کار دانشگاهی نیاز به مشارکت همگانی دارد و تک تک اجزاء این مجموعه باید منظم و دقیق در جهت دست یافتن به اهداف دانشگاه حرکت کنند.

وی با بیان اینکه هر دانشگاه هویتی دارد و افراد با توجه به آن، دانشگاه مد نظر را برای تحصیل انتخاب می کنند، افزود: اگر بتوانیم به اهداف اشاره شده در اساسنامه دانشگاه دست پیدا کنیم، بدون تردید این دانشگاه به دانشگاهی برجسته در سطح جهان اسلام تبدیل می شود. هویت دانشگاه سوره باید بیش از پیش تبیین و به دیگران معرفی شود و این امر بین نخبگان ضرورت مضاعفی دارد.

رئیس دانشگاه سوره با اشاره به اینکه ارتباطات فراگیر سازمانی و بین دانشگاهی اهمیت بسیاری دارد، گفت: در حال حاضر بین دانشگاه های هنری کشور ارتباط منسجمی وجود ندارد و باید این اتفاق رقم بخورد.

ساعی با تاکید بر لزوم هم افزایی بین این دانشگاه و زیرمجموعه های سازمان تبلیغات اسلامی افزود: کارآفرینی موضوعی است که باید بطور جدی برای دانشجویان دانشگاه سوره پیگیری شود.

وی با اشاره به دانشگاه های فرهنگی هنری در کشورهای عربستان، امارات، قطر، ترکیه و پاکستان گفت: در جهان اسلام دانشگاه های فرهنگی هنری که کار جدی در این زمینه انجام دهند وجود ندارد و اگر بتوانیم به اهداف متعالی اشاره شده در اساسنامه دانشگاه سوره دست پیدا کنیم بدون تردید این دانشگاه به دانشگاهی برجسته در سطح جهان اسلام تبدیل می شود و بنده هم با هدف دستیابی به این مهم در این دانشگاه حضور پیدا کرده ام.

رئیس دانشگاه سوره در پایان سخنان خود با اشاره به اینکه هر کسی در فضای دانشگاهی کشور فعالیت کرده باشد تایید می کند که دانشگاه سوره یکی از برترین دانشگاه های غیر دولتی و غیر انتفاعی است، عنوان داشت: چشم انداز روشن است و امید داریم آینده ای پر نور و پر برکت برای دانشگاه سوره رقم بخورد.

ساعی روز دوشنبه با حضور در دانشگاه سوره و برگزاری جلسه با اعضای هیأت رئیسه دانشگاه و نمایندگان سازمان تبلیغات اسلامی به طور رسمی کار خود را آغاز کرد.

منبع : ایرنا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :

تائید دیدگاه فعال است. دیدگاه شما ممکن است کمی طول بکشد تا ظاهر شود.