مـدیرنامـه
رسانه اختصاصی مدیران

نخستین رویداد توسعه فناوری برق برگزار می‌شود

0 18

نخستین رویداد توسعه فناوری در صنعت برق با همکاری معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری و وزارت نیرو برگزار می‌شود.
در این گردهمایی دو روزه که در تاریخ ۵ و ۶ اسفند ماه ۱۳۹۸ در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار می شود، بخشی از نیازمندی‌های صنعت برق کشور در حوزه‌های تولید، انتقال و توزیع معرفی خواهند شد.

به گزارش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، رویداد «توسعه فناوری در صنعت برق» با هدف پاسخگویی به نیازهای فناورانه صنعت برق کشور با استفاده از توانمندی و ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان و فناور برگزار می‌شود، ایجاد همکاری تجاری بین این شرکت‌ها و مجموعه‌های بزرگ صنعتی حوزه برق، یکی دیگر از اهداف محوری این رویداد است.

در این گردهمایی دو روزه که در تاریخ ۵ و ۶ اسفند ماه ۱۳۹۸ در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار می شود، بخشی از نیازمندی‌های صنعت برق کشور در حوزه‌های تولید، انتقال و توزیع معرفی خواهند شد.

همچنین شرکت‌ها و فناورانی که بهترین پیشنهادها و راهکارهای فناورانه را برای حل مسائل مطرح شده ارائه کنند، فرصت همکاری تجاری با شرکت‌های زیرمجموعه وزارت نیرو را خواهند یافت.

یکی از محورهای مهم این رویداد مساله پیک­­ سایی (مدیریت تقاضا و بار در ساعات اوج مصرف برق) است، پاسخگویی بار یا پاسخگویی تقاضا، مجموعه اقداماتی هستند که برای تغییر الگوی مصرف برق به منظور بهبود قابلیت اطمینان شبکه و جلوگیری از جهش قیمت‌ها، خصوصاً در ساعات پیک اجرا می‌شوند.

مخاطبان این بخش از رویداد علاوه بر شرکت‌های دانش بنیان و فناور صنعت برق، شامل تمامی افراد، دانشگاهیان، متخصصان و حتی شرکت‌های فعال در حوزه‌های غیر مرتبط (به ویژه شرکت‌های با مخاطبان زیاد، مانند پلتفرم‌های اینترنتی) هستند که امکان ارائه هر نوع ایده عملیاتی برای مدیریت مصرف برق در ساعات پیک را دارند.

با توجه به هماهنگی انجام شده بین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت نیرو، ایده‌ها و پیشنهادات در این خصوص طی مدت مشخص بعد از رویداد جمع آوری و در صورت دارا بودن قابلیت اجرا پیش از تابستان ۹۹ با مشارکت ارائه دهنده پیشنهاد عملیاتی خواهند شد.

نمایشگاه نیازمندی‌های صنعت برق و توانمندی‌های شرکت‌های دانش بنیان و نشست‌های معرفی نیازهای فناورانه صنعت برق و جلسات حاشیه ای B۲B از جمله بخش‌های اصلی این رویداد محسوب می‌شوند، همچنین نشست‎های مذاکره تجاری با هدف همکاری‌های فناورانه و نشست‌های انتقال تجربه بین شرکت‌های دانش بنیان نیز از جمله دیگر بخش‌های پیش بینی شده در این رویداد محسوب می‌شوند.

به منظور تسهیل همکاری‌های فناورانه بین شرکت‌های دانش بنیان و شرکت‌های بزرگ فعال در حوزه نیرو، بسته‌های حمایت مالی نیز در نظر گرفته شده است.

علاقه‌مندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت توسعه زیست بوم نوآوری حوزه انرژی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مراجعه کنند.

منبع : ایرنا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :

تائید دیدگاه فعال است. دیدگاه شما ممکن است کمی طول بکشد تا ظاهر شود.