مـدیرنامـه
رسانه اختصاصی مدیران

کسب و کارهای نوآورانه حمایت بیمه ای خاص می شوند

0 15
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به حمایت های بیمه ای این وزارتخانه از همه مشاغل بصورت عام گفت:کسب و کارهای نوآورانه و استارتاپ ها مورد حمایت های بیمه ای خاص قرار می گیرند.

محمد شریعتمداری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه علمی ایرنا در خصوص برنامه های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دوره جدید برای حمایت از حوزه دانش بنیان کشور گفت:رفع مسائل و مشکلات موجود بین تعاونی ها و مشاغل سنتی در حوزه های مختلف با نوآوران و فعالان کسب و کارهای نوپا و استارتاپی و تنظیم روابط کار یکی از برنامه های اصلی این وزارتخانه است.
وی با ذکر مثالی وجود برخی مسائل بین تاکسی های اینترنتی و تاکسی های سنتی یا کاریابی از طریق فضای مجازی و کاریابی از طریق دفاتر ادارات تعاون، رفاه و تامین اجتماعی را ناشی از نبود بستر لازم در حوزه فناوری های اطلاعات و ارتباطات (ICT) دانست.
شریعتمداری درادامه، ضمن تاکید بر ضرورت گسترش زیرساخت و بستر لازم برای حمایت از حوزه دانش بنیان، انتصاب یک مشاور در امور علمی و نوآوری در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را در راستای پایه گذاری هرچه صحیح تر سیاست گذاری در سطوح مختلف وزارت رفاه از جمله حوزه آسیب های اجتماعی خواند.
وی همچنین با بیان اینکه، سهم تعاونی های دانش بنیان و استارتاپی از مجموع حدود 90 هزار تعاونی کشور فقط 250 تعاونی است، اظهارکرد: این بیانگر آن است فرهنگ تعاونی بعنوان یک فرهنگ مشارکت جویانه در عرصه کسب و کارهای جدید نیازمند توجه بیشتراز سوی فعالان این عرصه است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه در خصوص برنامه این وزارتخانه برای حمایت بیمه ای از فعالان استارتاپی نیز بیان کرد:ما برای همه مشاغل بصورت عام حمایت بیمه ای داریم اما برای مشاغل نوپا و استارتاپی بایستی حمایت های بیمه ای خاص پیش بینی شود.
شریعتمداری یکی از ماموریت های اصلی حوزه مشاوره علمی و نوآوری وزارت تعاون، رفاه و کار اجتماعی را پیگیری به منظور ایجاد زیرساخت های لازم به منظور فراهم کردن بیمه خاص فعالان عرصه نوآوری و استارتاپ ها بعنوان یک تبعیض مثبت عنوان کرد.
محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی روز سه شنبه ( دوم بهمن ماه ) با حضور در خبرگزاری جمهوری اسلامی از بخش های مختلف این رسانه بازدید کرد و در جریان فرآیند تولید و انتشار اخبار قرار گرفت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :

تائید دیدگاه فعال است. دیدگاه شما ممکن است کمی طول بکشد تا ظاهر شود.