مـدیرنامـه
رسانه اختصاصی مدیران

کدام کشورها بهترین مزایای بیکاری را دارند؟[بلومبرگ]

0 27

با نگاهی به لیست کشورهای عضو سازمان همکاری و توسعه اقتصادی در خصوص میزان پرداخت بیمه بیکاری مشاهده می‌شود که پرتغال بالاترین میزان، و ایالات متحده پایین‌ترین میزان از حقوق اصلی افراد بیکار شده در طول شش ماه را پرداخت می‌کنند.

در حال حاضر دولت استرالیا در واکنش به شرایط ایجاد شده به واسطه شیوع ویروس کرونا، میزان پرداختی به بیکاران را دو برابر کرده است. به صورت موقت، افرادی که مشمول دریافت بیمه بیکاری در این دوران هستند، بدون احتساب کمک اجاره و پرداختی خانواده، می‌توانند به جای ۵۶۶ دلار برای دو هفته، نرخ پایه ۱۱۱۶ دلار دریافت کنند.

با نگاهی به داده‌های ارائه شده توسط سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD) مشاهده می‌شود میزان مبلغی که مشمولان بیمه بیکاری در طول شش ماه با احتساب حق مسکن و پرداختی والدین می‌توانند دریافت کنند، بسیار پایین‌تر از بسیاری کشورهای توسعه‌یافته است.

گفتنی است که این مزایای بیکاری در استرالیا، بین ۲۷ درصد برای افراد مجرد بدون فرزند و ۶۰ درصد از حداقل دستمزد آنها برای افرادی که دارای همسر و دو فرزند هستند، برای شش ماه از دوران بیکاری آنها در نظر گرفته می‌شود.

با این حال، جالب توجه است که در این رتبه‌بندی، ایالات متحده پایین‌تر از استرالیا قرار دارد و افراد مجرد در طول شش ماه بیکاری خود، تنها ۵ درصد از دستمزد اصلی خود را می‌توانند دریافت کنند.

در بین کشورهای عضو سازمان همکاری و توسعه اقتصادی، کشورهای پرتغال، آلمان و فرانسه در صدر لیست دارای بهترین شرایط مزایای بیکاری قرار دارند و هر کدام به ترتیب، ۷۵، ۵۹ و ۶۲ درصد از حقوق اصلی دریافتی توسط افراد مجرد را در طول شش ماه بیکاری آنها پرداخت می‌کنند.

کدام کشورها بهترین مزایای بیکاری را دارند؟

منبع : بلومبرگ

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :

تائید دیدگاه فعال است. دیدگاه شما ممکن است کمی طول بکشد تا ظاهر شود.