مـدیرنامـه
رسانه اختصاصی مدیران

کارگران جایگاه ویژه‌ای در برنامه‌های حمایتی دولت دارند

0 17

وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی در پیامی به مناسبت ۱۱ اردیبهشت روز کار و کارگر گفت: کارگران از جایگاه ویژه‌ای در برنامه های حمایتی دولت برخوردارند.

به گزارش روز پنجشنبه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «محمد شریعتمداری» در این پیام آورده است: کارگران، همواره از اقشار تاثیرگذار در تاریخ کشور بوده‌اند و نقش ارزنده‌ای در پیشرفت و توسعه میهنمان داشته ‌اند.
شریعتمداری یادآور شد: امسال «روز کارگر» در حالی فرا رسید که نقش کارگران، بیش از پیش برای همگان اثبات شده است. در شرایطی که «فشار حداکثری» و تحریم‌های ظالمانه نظام سلطه طی ماه‌های گذشته به نقظه اوج رسیده و دشمن، روند تأمین نیازهای کشور و مایحتاج مردم و خصوصاً اشتغال را نشانه گرفته است، تلاش مضاعف و صبورانه کارگران، از جمله اصلی‌ترین عوامل ناکامی طراحان و مجریان تحریم‌های دشمنان شده است.

وزیر تعاون،‌ کارگران امروز را سرداران جبهه نبرد با تروریسم اقتصادی آمریکا دانست و افزود: کارگران یک بار دیگر کارنامه ‌ای درخشان در تاریخ کشور از خود برجای گذاشتند.
وی یادآور شد: درپی شیوع جهانی و ناگهانی ویروس کرونا، ایران از جمله کشورهایی بود که توانست به سرعت گسترش این بیماری را مدیریت کند. یکی از علت‌های این موفقیت، تامین میلیونی ماسک و سایر تجهیزات پزشکی پیچیده مورد نیاز از بازارهای داخلی است که توسط کارگران کشور دوش به دوش ملت قهرمان ایران تولید شد و حتی ظرفیت صادرات برخی از این اقلام را نیز ایجاد کرد.
به گفته شریعتمداری، هم زمان، پس از اعلام ورود ویروس کرونا به کشور که در برخی کشورهای حتی پیشرفته، به علت هجوم مردم برای ذخیره مایحتاج خود، قفسه‌های فروشگاه‌ها خالی شد، در ایران با وجود تنگناهای واردات به علت تحریم‌ها چنین اتفاقی نیفتاد که بخشی از علت این رخداد مهم در فرهنگ والای ایرانیان و اعتماد مردم به توانمندی مدیریتی دولت ریشه دارد.

وی ادامه داد:‌ نباید از یاد برد که تولید کالاها به قدر نیاز و حتی فراتر از نیازهای مردم موجب اطمینان خاطر مردم شد و آنان می‌دانند هر وقت به فروشگاه‌ها مراجعه کنند کالاها به وفور موجود است و این افتخار نیز مرهون تلاش کارگران است که با وجود خطر ابتلا به کرونا، با رعایت پروتکل های بهداشتی و حضور مداوم در واحدهای تولیدی و تلاش شبانه روزی، نگرانی از کمبود کالاها را از بین برده‌اند.

وزیر تعاون خاطر نشان کرد: در مقابله با کرونا، علاوه بر کادر درمانی که به عنوان سربازان سلامت در خط مقدم نبرد با این ویروس خطرناک هستند و از سلامت و جان مردم صیانت می‌کنند، کارگران نیز با تامین کالاها و اقلام معیشتی مردم، نقش مهمی در مقابله با کرونا دارند که باید قدردان آنان بود.
وی با بیان اینکه دولت، از تنگناهای معیشتی بخش‌هایی از مردم به خوبی آگاه است، افزود: نیک می‌دانیم گروهی از هموطنان و کارگران عزیز برای تامین معیشت، چند کار انجام می‌دهند. بخشی از این مشکلات ناشی از تروریسم اقتصادی کاخ سفید است که هرچند، با مقاومت مردم و به‌ویژه کارگران، راه به جایی نبرده و ناکام مانده‌، اما مشکلاتی برای کشور ایجاد کرده است.

شریعتمداری افزود: بخش دیگر مشکلات نیز پیامد رکود کرونایی است که همه کشورهای جهان را درگیر کرده که امید است با برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات انجام‌شده برای حمایت از اقشار آسیب‌پذیر، تنگناهای معیشتی آنان کاهش یابد.

وی با اشاره به اینکه کارگران از جایگاه ویژه‌ای در برنامه‌های حمایتی دولت برخوردارند، ادامه داد: اولویت دولت، مانند گذشته، صیانت از اشتغال موجود است و کسب‌وکارهایی که از رکود کرونایی آسیب بیشتری دیده‌اند، از حمایت دولت بهره‌مند می‌شوند تا کارگران با انگیزه کافی همچنان میدان‌دار تولید باشند.
وزیر تعاون، روز کارگر و آغاز ماه مبارک رمضان را که امسال با روز و هفته کارگر مقارن شده را به همه کارگران کشور و تلاش گران بی‌ادعا و ارزشمند تبریک گفت و افزود: فرصت را مغتنم شمرده و از کارفرمایان نیز که همواره و به‌ ویژه در تنگناهای کرونایی اخیر کنار دولت بودند و همراهی مناسبی نیز با کارگران داشته‌اند، قدردانی می‌کنم و امیدوارم با همگامی دولت، کارگران و کارفرمایان، شاهد روزهای بهتری برای جامعه کارگری، تولیدکنندگان و اقتصاد ایران باشیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :

تائید دیدگاه فعال است. دیدگاه شما ممکن است کمی طول بکشد تا ظاهر شود.