مـدیرنامـه
رسانه اختصاصی مدیران

چین گونه جدید کرونا از اروپا وارد شده است

0 23

متخصص مرکز کنترل بیماری‌های شهر پکن در واکنش به شیوع مجدد ویروس کرونا در بازار میوه و تره بار پکن در چند روز گذشته اعلام کرد گونه جدید کرونای شناسایی شده در پایتخت چین، از اروپا وارد شده است.

به گزارش ایرنا «یانگ پنگ» روز دوشنبه در یک نشست خبری در پکن افزود: منبع ویروس کرونا در بازار “شین فادی” پکن که بیشتر موارد مبتلای جدید در روزهای اخیر با آن ارتباط داشته اند، در حال تحقیق و بررسی است.

وی تصریح کرد: تشخیص توالی ژنی ویروس شناسایی شده نشان می دهد این گونه ویروس از اروپا وارد شده است اما این که ویروس چگونه وارد چین شده، هنوز معلوم نیست.

این کارشناس چینی افزود: ویروس به احتمال زیاد از طریق محصولات دریایی، گوشت و یا افرادی که وارد بازار شده اند به این بازار سرایت کرده است.

در سه روز گذشته افزون بر ۱۰۰ مورد جدید از ابتلا به ویروس کرونا در پکن شناسایی شده است که بیشتر آنها در بازار “شین فادی” بوده است بعد از مشاهده موارد جدید در پکن، ۱۱ منطقه مسکونی و یک بازار محلی در جنوب پایتخت به شکل ویژه‌ای قرنطینه شدند.

مقامات چینی همچنین در واکنش به مبتلا شدن شماری از مردم پکن به کرونا،  ۹ مدرسه و مهد کودک را تعطیل و هرگونه استفاده از وسایل ورزشی عمومی و سفر از سایر استان‌ها به پکن را نیز به طور موقت ممنوع کردند.

بازار میوه و گوشت “شین ‌فادی” در منطقه “فنگ‌تای” پکن ۹۰ درصد میوه و سبزی مصرفی شهر ۲۱ میلیون و ۵۰۰ هزار نفری پایتخت را تامین می کند وجود ویروس در تخته‌های مخصوص خورد کردن ماهی در این بازار محرز شده است.

اکنون مقام‌های بهداشتی چین، روی آزمایش پزشکی کارکنان و مشتریان بازار بزرگ پکن متمرکز شده‌اند قرار است ۱۰ هزار کارگر این بازار و ۹۰ هزار از ساکنان اطراف این بازار همگی تست کرونا بدهند.

شیوع ویروس کرونا معروف به «کووید ۱۹» برای نخستین بار اواسط ماه دسامبر (۲۴ آذر) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین بعد از انجام یک سری تحقیقات، در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ماه ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :

تائید دیدگاه فعال است. دیدگاه شما ممکن است کمی طول بکشد تا ظاهر شود.