مـدیرنامـه
رسانه اختصاصی مدیران

چهارمین نمایشگاه و کنفرانس شهر هوشمند ایران برگزار می شود

عرضه محصولات ۲۴شرکت دانش‌بنیان در پاویون نمایشگاه شهر هوشمند

0 7,469

چهارمین نمایشگاه و کنفرانس شهر هوشمند ایران با مجوز سازمان توسعه تجارت ایران ۱۱ تا ۱۳ تیرماه 1402 با مشارکت معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری برگزار می‌شود.

به گزارش مدیرنامه به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری، با مشارکت ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل‌ونقل پیشرفته توانمندی‌های حوزه حمل‌ونقل هوشمند به نمایش در می‌آید.

این نمایشگاه با مشارکت ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل‌ونقل پیشرفته معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری با هدف «توسعه زیرساخت حمل‌ونقل برای ترافیک هوشمند»، «ایجاد فضا و بستر مناسب برای حضور شرکت‌های دانش‌بنیان به منظور بهره‌گیری بیشتر از علوم و فنون روز» و «ارتقای روش‌های علمی شهر هوشمند و ایجاد بستر مناسب برای انتقال دانش و فناوری جدید به کشور» برگزار خواهد شد.

محورهای در نظر گرفته شده برای این رویداد شامل «حمل‌ونقل هوشمند»، «ساختمان‌های هوشمند»، «دولت هوشمند»، «انرژی»، «محیط زیست هوشمند»، «تجهیزات زیرساخت‌های اطلاعات و مخابرات»، «سلامت»، «آموزش و پرورش»، «اقتصاد هوشمند» و «امنیت در شهرهای هوشمند» است. برگزاری این رویداد نقش بسیار مهمی در توانمندسازی شهرهای نوآور و تصمیم‌گیری بهتر مدیران شهری به‌منظور ارائه مطلوب خدمات نوین شهری دارد.

این نمایشگاه با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست‌جمهوری ویژه شرکت‌های دانش‌بنیان با اختصاص یارانه نمایشگاهی برگزار خواهد شد و علاقمندان حوزه فناوری، هوشمندسازی، شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌ها می‌توانند در این رویداد مشارکت کنند.
چهارمین نمایشگاه و کنفرانس شهر هوشمند ایران با مجوز سازمان توسعه تجارت ایران ۱۱ تا ۱۳ تیرماه ۱۴۰۲ از ساعت ۹ صبح تا ۱۸ با مشارکت معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری در شبستان اصلی مصلای امام خمینی(ره) برگزار می‌شود.

 

در بخش پاویون دانش‌بنیان صندوق نوآوری و شکوفایی، ۲۴ شرکت دانش‌بنیان به ارائه محصولات و دستاوردهای دانش‌بنیان‌ها می‌پردازند.

سیستم‌های صوت تحت شبکه

یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان با محصول «پیجینگ تحت شبکه» به نمایشگاه آمده است. سیستم‌های صوت تحت شبکه به منظور انتقال اطلاعات صوتی از قبیل پخش اتوماتیک اذان، موزیک، اعلام وضعیت اضطراری، ارسال آنلاین صوت و پخش هر نوع پیام صوتی بر بستر شبکه طراحی شده است و این قابلیت را دارد که بدون محدودیت زمانی و مکانی با کیفیت بسیار بالا و پشتیبانی از انواع فرمت‌های صوت، اطلاعات صوتی را ارسال کند.

نرم‌افزار تست موتور

محصول یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان «موتور آما» است. این محصول، نرم‌افزاری است که برای کنترل تمامی فعالیت‌های اتاق تست موتور طراحی شده و هدف اصلی آن کمک به مهندسان و تکنسین‌های صنعت خودرو برای انجام تست موتور کارآمدتر و مؤثرتر است. در اتاق آزمون، موتور به همراه تجهیزات بسیار دیگری به هم متصل شده و در حال کار هستند. با توجه به قیمت تجهیزات و شرایط سخت آزمون‌ها استفاده از یک نرم‌افزار قدرتمند مرکزی به منظور کنترل و راهبری کل فعالیت‌ها اجتناب‌ناپذیر است. نرم‌افزار «موتور آزما» با استفاده از قابلیت‌های گرافیکی و کنترلی و سرعت بالای ارتباطی تمامی قابلیت‌های مورد نیاز کاربران آزمون موتور را مهیا می‌کند.

بلندگوی تحت وب

«بلندگوی تحت شبکه وب» محصول یک شرکت دانش‌بنیان است. سیستم پیجینگ تحت شبکه جوان پردازش برای کاربردهایی نظیر فراخوانی افراد، پخش اخبار و اعلان‌ها، پخش موزیک در محیط، پخش اذان و سایر صوت‌های از پیش مشخص‌شده طبق برنامه و پخش رادیو و موارد مشابه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نرم‌افزار تجارت الکترونیک

«مالتینا» محصول ارائه‌شده یک شرکت دانش‌بنیان در نمایشگاه شهر هوشمند ایران است. این محصول در زمینه فناوری اطلاعات، برنامه‌نویسی و تجارت الکترونیک توانسته است یکی از نرم‌افزارهای پیشرو در ارائه خدمات خرید هوشمند آنلاین باشد.

سامانه مدیریت داده‌های مکانی

یک شرکت نیز با نرم‌افزارهای «ستیاد» و «پرداز» در پاویون حاضر شده است. سامانه «ستیاد» سامانه مدیریت داده‌های مکانی است که توانایی بارگذاری و نمایش حجم عظیمی از اطلاعات مکانی شامل داده‌های برداری و داده‌های رستری با فرمت‌ها و حالت‌های مختلف را دارد.

«پرداز» نیز سامانه پردازش تصاویر پهپاد است که امکان انجام پردازش‌های فتوگرامتری را دارد.

سامانه مدیریت یکپارچه

یک شرکت دانش‌بنیان نیز «سامانه اداری تحت وب» را به تولید رسانده است که یک سامانه اداری با استفاده از هوش مصنوعی است. این سامانه برای مدیریت یکپارچه مکاتبات اداری و مدیریت اسناد در سازمان‌ها و مجموعه‌ها طراحی شده است که با توجه به تکنولوژی‌های منحصر به فرد در این سامانه نیازهای مجموعه‌های مختلف مرتفع می‌شود.

سامانه ثبت عبور جاده‌ای

محصول ارائه شده یکی از شرکت‌ها «سامانه ثبت عبور و مرور جاده‌ای» است که وظیفه ثبت مشخصات خودروهای عبوری در جاده‌ها را به عهده دارد.

سامانه پایش دما

محصول یک شرکت دانش‌بنیان «سامانه پایش دمای محموله‌های حساس» است. این سامانه یک ابزار الکترونیکی هوشمند دما با امکان گزارش‌گیری آنلاین و آفلاین در سامانه نرم‌افزاری coollog و استفاده از خدمات داده ابری برای اعلام وضعیت نگهداری محصول در زنجیره سرد است.

سامانه کنترل و بازرسی

سامانه نظارت محیطی «بصیر» محصول یک شرکت دانش بنیان است. این سامانه یک سامانه نظارت، کنترل و بازرسی و ابزاری فناورانه برای تسهیل و کاهش خطاهای موجود در حین فرایند نظارت، کنترل و بازرسی است.

سامانه نوسازی

یک شرکت «سامانه شهرسازی، نوسازی، درآمد و شهرنگار» را به تولید رسانده که یک نرم‌افزار جامع، یکپارچه و فرآیند محور است.

مدیریت یکپارچه تلویزیون در هتل‌ها

تلویزیون تعاملی «ویناک» محصول یک شرکت است. این محصول قابل ارائه در هتل‌ها، برج‌های مسکونی، بیمارستان‌ها، مراکز آموزشی، مراکز خرید، فرودگاه‌ها و … است و امکان مدیریت یکپارچه تلویزیون‌ها را به مدیران مجموعه‌ها می‌دهد.

سامانه ارزیابی سازمانی

محصولی که یک شرکت در پاویون ارائه داده، «سامانه مدیریت استراتژیک و ارزیابی عملکرد» است. این سامانه شامل ارزیابی عملکرد سازمانی و پرسنلی در سطح شهرداری‌ها به ازای تک‌تک معاونت‌ها، مناطق، سازمان‌ها و شرکت‌ها است که به ارزیابی نتایج کسب‌وکار برای تعیین اثربخشی استراتژی شهرداری و کارایی فرایندهای عملیاتی آن و ایجاد تغییر برای پرداختن به کاستی‌ها و سایر مشکلات می‌پردازد.

سامانه تماس هوشمند

یک شرکت دانش‌بنیان نیز «سامانه مرکز تماس هوشمند» را به تولید رسانده است. این سامانه به تمام سرویس‌های مخابراتی بدون نیاز به وجود زیرساخت مخابراتی دسترسی دارد و هیچ محدودیت مکانی در تمام نقاط کشور ندارد.

بسته آنلاین کمک آموزشی

یک شرکت نیز بسته‌های آموزشی «منتا» را طراحی کرده است. این بسته‌ها به عنوان کمک‌درسی‌های آنلاین و هوشمند به پیشرفت درسی و ارتقای علمی دانش‌آموزان کمک می‌کند. درسنامه‌های مفهومی، تمرینات سطح‌بندی‌شده، خودآزمایی آنلاین و آزمون‌های هوشمند از قابلیت‌های این بسته‌های آموزشی است.

سکوی تأمین مالی طرح‌های نوآورانه

یک شرکت دانش‌بنیان «مسکن پلاس» را طراحی کرده که سکویی برای تأمین مالی انواع طرح‌های نوآورانه، عمرانی و ساختمانی، توسعه‌ای و زیرساختی به ویژه برای دانش‌بنیان‌هاست.

کنفرانس آنلاین با سامانه ایمن

«الوکام» یا همان سامانه امن و پایدار ویدئو کنفرانس و کلاس آنلاین محصول یکی از شرکت‌ها است. «الوکام» سامانه‌ای بومی برای ارتباطات تصویری و صوتی گروهی است که بر بستر اینترنت به صورت مجازی ساخته شده و این امکان را به کاربران می‌دهد تا کلاس‌های آموزشی و جلسات مجازی را به صورت تعاملی و با کیفیت مطلوب و پایدار برگزار کنند.

سنسور هوشمند

سنسور هوشمند چندمنظوره «آگاه» محصولی است که یک شرکت به تولید رسانده است. دستگاه هوشمند «آگاه» دارای سه سنسور هوشمند تشخیص حرکت، تشخیص باز و بسته شدن در و تشخیص ضربه و لرزش است. این دستگاه کاربر را به طور آنی از وضعیت در و پنجره منزل یا محل مورد نظر آگاه می‌کند.

شارژر

محصول یک شرکت شارژر یکسوکننده است که برای تأمین برق DC در تمامی مراکز توزیع برق فشارقوی، متوسط و فشار ضعیف جهت تضمین عملکرد بدون وقفه این مراکز کاربرد دارد. همچنین این تجهیز در ساخت انواع UPS نیز استفاده می‌شود.

پلتفرم شناسایی تجهیزات سخت افزاری

«موتور پایش شبکه بصیر»، محصول یک شرکت دانش بنیان است که پلتفرمی بومی و دانش‌بنیان بوده و امکان شناسایی، رصد دائمی و لحظه‌ای تجهیزات سخت‌افزاری و سرویس‌های نرم‌افزاری موجود در شبکه اعم از شبکه‌های سازمانی، ملی و جهانی را به همراه ارزیابی مخاطرات امنیتی آن‌ها ارائه می‌دهد.

سامانه کمک راننده

یک شرکت با سامانه «کمک‌راننده» به نمایشگاه آمده است. این محصول به منظور کاهش تصادفات جاده‌ای طراحی شده است. این سیستم با دارا بودن سنسورهای مختلف مسیر روبه‌روی خودرو را بررسی کرده و با تشخیص خطرات احتمالی راننده را از وجود این خطرات مطلع می‌کند.

خانه هوشمند

سیستم خانه هوشمند با پنل لمسی ۱۷ اینچ محصول یک شرکت است که دارای نمایشگر ۱۰ اینچی، سرور مرکزی داخلی، قابلیت آیفون تصویری، کنترل سیستم روشنایی و … است.

تسهیل در تراکنش گردشگران خارجی

«تومان کاش» محصول یک شرکت دانش بنیان است. «تومان کاش» اپلیکیشن مخصوص گردشگران خارجی در ایران جهت تسهیل تراکنش و دریافت خدمات آنلاین است.

سامانه جامع برنامه‌ریزی

یک شرکت با محصول برنامه‌ریزی منابع انسانی سازمانی «بارای» به نمایشگاه آمده است. این سامانه جامع برنامه‌ریزی منابع سازمانی با استفاده از تکنولوژی روز و زیرموتورهای مختلف نرم‌افزاری مختلف با گستره وسیعی از کسب و کارها و به صورت تخصصی در حوزه خدمات شهری و شهرداری کارایی دارد.

تجهیزات آزمایشگاهی

یک شرکت دانش‌بنیان نیز با تجهیزات هوشمند آزمایشگاهی به نمایشگاه شهر هوشمند ایران آمده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :

تائید دیدگاه فعال است. دیدگاه شما ممکن است کمی طول بکشد تا ظاهر شود.