مـدیرنامـه
رسانه اختصاصی مدیران

پروتکل بهداشتی ویژه برگزاری نمایشگاه ابلاغ شد

0 25

مدیر عامل شرکت سهامی نمایشگاههای بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران از تصویب و ابلاغ شیوه نامه بهداشتی( پروتکل بهداشتی) ویژه برگزاری نمایشگاه، خبر داد.

«بهمن حسین‌زاده» رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران با بیان اینکه شیوه نامه بهداشتی یاد شده، شامل سه حوزه عملکردی می‌شود، گفت: بخش نخست این شیوه‌نامه شامل وظایف و اقداماتی است که باید توسط مراکز نمایشگاهی اجرا شود.

وی افزود: ایجاد گیت ضد عفونی (محلول پاش) در درب اصلی نمایشگاه و درب ورودی سالن‌های نمایشگاهی، تامین تجهیزات مکانیزه مورد نیاز جهت ضد عفونی کف، درب و سطوح سالن‌های نمایشگاهی و نیز ایجاد و تجهیز ایستگاه تب سنجی و غربالگری در محل درب‌های ورودی اصلی نمایشگاه و درب‌های ورودی سالن با همکاری عوامل هلال احمر و انتظامات از مهمترین بخش های این پروتکل بهداشتی می باشد که برعهده مراکز نمایشگاهی گذاشته شده است.

حسین زاده اضافه کرد: مرکز نمایشگاهی در شرایط کرونا موظف است، با ایجاد غرف عرضه ملزمات  بهداشتی نظیر ماسک، شیلد، دستکش و محلول‌های ضد عفونی در مبادی ورودی اصلی  و نقاط مرکزی نمایشگاه، ملزومات مورد نیاز بازدیدکنندگان و مشارکت‌کنندگان را تامین کند.

وی اظهار داشت: از دیگر بندهای این شیوه‌نامه بهداشتی که برعهده مراکز نمایشگاهی است، می‌توان به تامین و استقرار تجهیزات مکانیزه ضدعفونی دست و کفش در مبادی ورودی یا خروجی سالن‌های نمایشگاهی، ایجاد دستگاه  مرکزی پشتیبانی و تامین ملزومات و مواد ضدعفونی مورد نیاز، تجهیز زیرساخت ثبت‌نام آنلاین  بازدید کنندگان با امکان پرداخت و تهیه بلیط الکترونیک و استقرار تجهیزات کنترل  هوشمند بلیط ورودی، ایجاد امکان بازدید مجازی نمایشگاهها  از طریق پرتال و سایر رسانه های مجازی، برگزاری مراسم افتتاحیه  بدون سخنرانی در سالن همایش و صرفا به صورت قطع روبان و نیز  ایجاد غرف عرضه آب معدنی و نوشیدنی‌های استاندارد (پاکتی و قوطی) به تعداد مکفی در نقاط مختلف نمایشگاه اشاره کرد.

وی ادامه داد: طبق این شیوه‌نامه بهداشتی مراکز نمایشگاهی موظف هستند کلیه روشویی‌های سرویس‌های بهداشتی را به شیر آلات چشم الکترونیک مجهزکرده و با افزایش تعداد روشویی‌های سرویس‌های بهداشتی و نیز با تجهیز آنها به جا مایع دستشویی الکترونیک صنعتی، زمینه شیوع بیماری کرونا را در زمان برپایی نمایشگاه به حداقل برساند.

وی در خصوص دیگر اقدامات مراکز نمایشگاهی نیز، گفت: تامین و نصب دستگاههای پر قدرت خشک کن  دست (صنعتی) در سرویس‌های بهداشتی، تامین سطل زباله  درب دار پدالی مخصوص جمع آوری ماسک و دستکش با درج نوشته مخصوص ماسک و دستکش، تامین سطل زباله درب دار مخصوص جمع آوری ظرف یکبار مصرف با درج نوشته مخصوص زباله‌های ظروف پذیرایی و بطری از دیگر اقداماتی است که مراکز نمایشگاهی موظف به اجرای آن است.

وی همچنین به اختصاص بیلبورد یا استندهای اطلاع رسانی در نقاط مختلف  محوطه فضای باز، اختصاص درب‌های مستقل  جهت ورود و خروج  بازدیدکنندگان نیز اشاره کرد و افزود: گشایش  کلیه درب‌های ورودی و خروجی سالن‌های نمایشگاه‌هی به منظور ایجاد جریان پایدار تهویه  طبیعی در داخل سالن‌ها و همچنین  فعالیت مسجد حضرت ابراهیم  مطابق با پروتکل ابلاغی و مصوب مساجد از دیگر بندهای شیوه نامه بهداشتی مصوب ویژه برگزاری نمایشگاه است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :

تائید دیدگاه فعال است. دیدگاه شما ممکن است کمی طول بکشد تا ظاهر شود.