مـدیرنامـه
رسانه اختصاصی مدیران

نصرالله: پس از کرونا احتمالا شاهد یک نظم جهانی جدید خواهیم بود

0 17

«سید حسن نصرالله» دبیر کل حزب الله لبنان شنبه شب در سخنانی با بیان اینکه آنچه که امروز روی داده از جنگ جهانی دوم بزرگ تر است، گفت: پس از پایان کرونا ممکن است که در برابر ما یک نظم جدید جهانی باشد.

به گزارش المیادین نصرالله افزود: رژیم ها و کشورهای هستند که ممکن است در آینده متلاشی شوند و بحث درباره آینده آن ها آغاز شده است.

دبیر کل حزب الله گفت: با تجربه جدیدی معاصر شدیم که طی بیش از ۱۰۰ سال گذشته شبیه آن وجود نداشته و ممکن است جهان به سمت رویداد ها و وقایع تازه ای منتقل شود.

نصر الله همچنین با درخواست از حکام سعودی برای توقف جنگ علیه یمن گفت: زمان آن رسیده که جهان بر سر حکام سعودی فریاد بکشد و بگوید که آیا زمان پایان جنگ علیه این کشور فرا نرسیده است.

وی همچنین طرح عبدالملک الحوثی رهبر انصارالله یمن برای مبادله زندانیان فلسطینی که در عربستان زندانی هستند با اسرای جنگی این کشور که توسط نیروهای یمنی به اسارت درآمدند را ستود.

دبیر کل حزب الله اضافه کرد: بسیاری از رهبران جهان امروز در امتحان اخلاق مردود می شوند.

‌نصرالله گفت: جنگ علیه کرونا ممکن است طولانی باشد و نمی‌دانیم که تا چه زمانی ممکن است ادامه یابد. از روز اول گفتیم که نبرد با کرونا جنگی است که ممکن است طولانی باشد. ‌

دبیر کل حزب الله در ادامه گفت: حتی در آمریکا نگرانی از فروپاشی اجتماعی، امنیتی و بهداشتی وجود دارد چه برسد به برخی کشورهای آفریقایی.

وی افزود: دولت‌های ناتوان در مقابله با کرونا در چندین کشور جهان مشاهده می‌شوند اما در لبنان در کل وضعیت قابل قبول و معقول است و مقابله خوبی با این خطر و چالش در جریان است. دولت تدابیر خوبی در چارچوب شرایط موجود انجام می‌دهد. ‌دولت لبنان مدیریت خوب و قابل قبولی در مقابله با شیوع کرونا دارد. ‌

دبیر کل حزب الله همچنین به بانک های لبنان و بدهکاران بانکی اشاره کرد و افزود: بانک‌ها می‌ توانند مشکل بدهکاران کوچک را با اموالی که در داخل و خارج لبنان دارند حل کنند و پرداخت به این موضوع یک مسئولیت اخلاقی و انسانی است.

سید حسن نصرالله اضافه کرد: برخی بانک‌ها از سال ۱۹۹۲ تا کنون میلیاردها دلار سود کرده‌اند و امروز مردم لبنان در مواجهه با خطر بزرگی هستند که باید امروز حکومت و مردم را یاری کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :

تائید دیدگاه فعال است. دیدگاه شما ممکن است کمی طول بکشد تا ظاهر شود.