مـدیرنامـه
رسانه اختصاصی مدیران

زالی: تهران با کرونا پلاس روبرو است

0 25

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در تهران با بیان اینکه در این استان به جای کرونا با کرونا پلاس روبرو هستیم، گفت: این ویروس به جز ابعاد پیچیده بیولوژیکی، ابعاد اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی دارد و تقریبا همه دستگاه ها در سطح استان را دچار تغییر خواهد کرد.

علیرضا زالی روز یکشنبه در شورای اداری استان تهران با بیان اینکه کرونا مدت طولانی در زندگی ما حضور خواهد داشت، اضافه کرد: اینکه بیماری چه زمانی زدوده خواهد شد و افول قطعی آن چه زمانی خواهد بود کاملا نامشخص و نامعین است.

وی اعلام کرد: بسیاری از تحولاتی که به نظر می رسد منجر به تقلیل آثار بیولوژیک باشد تاکنون ناموفق بوده، بیماری‌ای که هنوز درمان قطعی ندارد و مصون‌سازی توسط واکسن برایش محقق نشده است و هر روز هم ابعاد جدیدی از آثار و علائم آن در مجامع جهانی جلوه پیدا می کند.

زالی با بیان اینکه نظرسنجی ها نشان می‌دهد که ۴۴.۶ درصد مردم تهران بخاطر حضور در محل کار از خانه خارج می شوند گفت: پیشنهاد شده است که از ظرفیت دورکاری دستگاه‌های دولتی با نگاه جهادی با توسعه دولت الکترونیک استفاده شود تا به این طریق حداکثر صرفه جویی در حضور فیزیکی نیروی انسانی دستگاه‌های دولتی انجام گیرد.

زالی اظهارداشت: لیستی از مشاغل پر خطر در ارتباط با کرونا در استان تهران آماده شده است که تا حدی که ظرفیت انعطاف پذیری دستگاه‌ها اجازه دهد، باید از فرصت دور کاری استفاده کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: این صرفه جویی در نیروی انسانی باید به گونه ای صورت گیرد که جریان اداری دچار سکون و اشکال نشود و به حالت متعارف در بیاید.

وی خاطرنشان کرد: باید از فرصت شیوع کرونا بهره گرفت و زمینه تحقق کامل و تام دولت الکترونیک را فراهم کرد تا به این طریق ضمن رعایت حقوق شهروندی، بحث دورکاری و اجرای شیوه نامه های بهداشتی نیز مد نظر قرار گیرد.

زالی ادامه داد: در استان تهران سبک نوینی از مدیریت به دلیل وجود شرایط خاص و پیچیدگی های مختلف طراحی شد و به تبع آن هماهنگی های میان ۲۵ دستگاه اجرایی که مستقیما در کنترل و مدیریت کرونا مسئولیت داشتند، به عمل آمد.

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان شهر تهران گفت: اگر این تدابیر مدیریتی ویژه نبود، بسیاری از خصوصیاتی که در این استان به سبب حضور جمعیت کلان و تراکم بالای جمعیتی وجود دارد می توانست کار مدیریت کرونا را سخت‌تر کند.

وی استان تهران را مرکز ثقل بهداشت و درمان کشور معرفی و تاکید کرد: این استان جایگاه ویژه ای دارد و علاوه بر گلوگاه سیاسی و اقتصادی کشور بودن، همه عرصه های مدیریتی کشور با مداخله در سطح تهران دستخوش تغییر می‌شوند.

زالی به کمبودهای نسبی این استان در زیر ساخت‌های بهداشتی و درمانی اشاره کرد و ادامه داد: این زیر ساخت ها اساسی هیچ تناسبی با میزان جمعیت و چگالی آن ندارد و شرایط در آن کاملا راهبردی و متفاوت است.

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در شهر تهران به وضعیت رعایت فاصله اجتماعی در سطح استان تهران از ابتدا تاکنون اشاره کرد و گفت: متوسط رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری هوشمند در زمان شروع اجرای این طرح به طور متوسط ۶۲ درصدبود که پس از ۲ هفته به ۲۸ درصد تقلیل یافت و پس از آن به ۱۱ درصد و در نهایت اکنون در برخی واحدها و بخش ها به کمتر از ۹ درصد رسیده است.

بر اساس آخرین گزارش منتشر شده از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تا ظهر روز یک تیر، ۲۰۴ هزار و ۹۵۲ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۱۶ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۹۶۲۳ نفر رسید.

 از دیروز تا امروز اول تیر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۳۶۸ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد که هزار و ۱۱۴ مورد بستری شدند.

در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۱۶ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۹ هزار و ۶۲۳ نفر رسید.

 تاکنون ۱۶۳ هزار و ۵۹۱ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :

تائید دیدگاه فعال است. دیدگاه شما ممکن است کمی طول بکشد تا ظاهر شود.