مـدیرنامـه
رسانه اختصاصی مدیران

رییس جمهوری چین: تا پیروزی بر کرونا در کنار ایران هستیم

0 22

شی جین پینگ رییس جمهوری خلق چین گفت که کشورش تا پیروزی کامل بر ویروس کرونا، در کنار ایران ایستاده است.

به گزارش مدیرنامه از خبرگزاری ایرنا ، شی دوشنبه شب به وقت محلی در گفت و گوی تلفنی با «حسن روحانی» رییس جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد کشور چین با ایران و دیگر اعضای جامعه بین المللی تا زمانی که ویروس کرونا از بین برود ، همکاری می کند.

رییس جمهور چین تاکید کرد: ما در کنار ایران و دیگر کشورهای دنیا ایستاده ایم تا همکاری ها برای مقابله با همه گیری تقویت شود.

او افزود که این همکاری ها تقویت می شود تا زمانی که جامعه بین المللی بر کرونا پیروز شود.

چین و ایران از زمان شیوع ویروس کرونا با یکدیگر همکاری بسیار نزدیکی داشته اند «وانگ یی» وزیر خارجه چین می گوید محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران اولین دیپلمات و مقام ارشد دنیا بود که با چین همدردی کرده و نسبت به موفقیت چین بر ویروس کرونا ابراز اطمینان کرده است.

خبرگزاری رسمی چین خاطر نشان کرد که هر دو کشور امدادرسانی های متقابل در این مدت داشته اند و از نزدیک با یکدیگر همکاری کرده و اطلاعات و تجربیات مبارزه با کرونا را مبادله نموده اند.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی هم در این مکالمه تلفنی از مواضع دولت چین در برابر تحریم های ظالمانه و غیر قانونی آمریکا تقدیر کرد. 

او گفت: امروز جهان در شرایطی قرار گرفته که همه نیازمند کمک به یکدیگر هستند نه آنکه برخی در رفتاری غیر انسانی به تحریم های غیر قانونی و ضد بشری خود ادامه دهند.

رییس جمهوری اسلامی ایران اظهار امیدواری کرد با تلاش و مقابله کشورهایی چون چین با این تحریم ها، شاهد جهانی بدون تحریم  باشیم.

 روحانی در ادامه با اشاره به رفتارهای مداخله جویانه آمریکا در منطقه، این گونه اقدامات را مخل امنیت و صلح  و ثبات در منطقه دانست.

روسای جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین در ادامه، همکاری بیشتر دو طرف در چارچوب طرح چند جانبه جاده ابریشم را خواستار شده و بر انجام پروژه های مشترک در قالب این طرح در غرب آسیا تاکید کردند.

بنا به این گزارش ازابتدای شیوع کرونا در چین ، ایران تجهیزات و کمک های پزشکی در اختیار چین قرار داد و به دنبال آن کمک های چین از جمله تیم اعزامی پزشکی این کشور در اختیار تهران قرار گرفت.

رییس جمهوری چین امروز دوشنبه در این گفت و گوی تلفنی تاکید کرد که ما تا پیروزی کامل و نهایی بر کرونا با ایران و جامعه بین المللی همکاری می کنیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :

تائید دیدگاه فعال است. دیدگاه شما ممکن است کمی طول بکشد تا ظاهر شود.