مـدیرنامـه
رسانه اختصاصی مدیران

دومین دوره فینال رویداد استارتاپ جاده ابریشم در تهران برگزار می‌شود

0 23

دومین دوره فینال رویداد استارتاپ جاده ابریشم (Silk Road Startup) با رقابت هشت تیم برتر رویدادهای کشوری در تاریخ ۱۲ و ۱۳ اردیبهشت در تهران برگزار می‌شود.

«استارتاپ جاده ابریشم» نخستین رویداد معرفی‌کننده استارتاپ‌های ایرانی به جامعه کارآفرینی ایران و جهان است. این رویداد با هدف آشنایی با برترین شرکت‌های نوآور و نوپا موجود در کشور و همچنین تسهیل ارتباطات جهانی، دسترسی آسان‌تر به تجربیات موفق در سطح بین‌المللی و جذب سرمایه خارجی طراحی شده است. 

از دیگر اهداف رویداد استارتاپ جاده ابریشم می‌توان به معرفی استارتاپ‌های برتر ایرانی جهت برقراری ارتباط و شبکه‌سازی اکوسیستم استارتاپی ایران و جهان، انتقال دانش و تجربه بهترین کارآفرینان داخلی و خارجی با اکوسیستم استارتاپی ایران اشاره کرد. روند کار استارتاپ جاده ابریشم به‌گونه‌ای است که هر سال در شهر‌های محدودی برگزار خواهد شد. در سال ۱۳۹۶ تیم برگزار‌کننده و داوری به هفت شهر ایران شامل تبریز، اصفهان، یزد، تهران، شیراز، رشت و مشهد سفر کردند؛ اما در سال ۱۳۹۷ تعداد شهر‌ها باتوجه‌به شرایط اقتصادی کشور محدود به ۵ شهر شد و این رویداد ملی و بین‌المللی تنها در شهرهای تهران، تبریز، مشهد، شیراز و کرمان برگزار شد.

مخاطبان اصلی جاده ابریشم را فعالان اکوسیستم استارتاپی، سرمایه‌گذاران، استارتاپ‌ها و علاقمندان به کارآفرینی تشکیل می‌دهند. در این رویداد فرصت شبکه‌سازی تخصصی و آشنایی با سایر استارتاپ‌ها، سخنرانی‌ها و پنل‌‌های تخصصی با حضور کارآفرینان برتر ایران و جهان فراهم شده است.

در اولین دوره این رقابت شاهد ثبت‌نام ۴۰۰ استارتاپ بودیم که ۸۴ استارتاپ برای رقابت پذیرفته شده و ۱۶ استارتاپ به مرحله فینال که  ۲۹ و ۳۰ فروردین ۹۷ در جزیره کیش برگزار شد، راه یافتند. در دومین دوره نیز ۲۸۰ استارتاپ جدید ثبت‌نام کردند که درنهایت ۵۵ استارتاپ برای رقابت پذیرفته شده و ۸ استارتاپ به مرحله فینال راه یافتند.

فینالیست‌های دومین دوره رویداد استارتاپ جاده ابریشم:

۱. پذیرش ۲۴ (کلینیک مجازی و نوبت‌دهی پزشکان) – برنده رویداد کرمان
۲. الفبا (برنامه به اشتراک‌گذاری آموزش روی کتاب‌های درسی و جزوات) – برنده رویداد شیراز
۳. فن‌آسا (فناوری‌های آینده‌ساز و اثرگذار، ساخت قاشق مخصوص بیماران پارکینسون) – برنده رویداد مشهد
۴. هانیلی (پلتفرمی برای ارتباط زنبورداران و خریداران عسل) – برنده رویداد تبریز‌
۵. دیالوگ (اپراتور هوشمند پاسخگویی به سوالات و مشکلات مشتریان به‌صورت بلادرنگ) – برنده رویداد تهران
۶. سه‌سوت‌جابز (سامانه استخدامی) – برنده رویداد تهران
۷. این‌پین‌اپ (اپلیکیشن جست‌وجو و درخواست ملک) – برنده رویداد تهران
۸. کریدورز (سرویس خدمات حمل‌و‌نقل ریلی) – برنده رویداد تهران

رویداد جاده ابریشم این فرصت را برای اکوسیستم استارتاپی ایران فراهم آورده تا درکنار یکدیگر به آموزش بپردازند و در راه کارآفرینی تجربیات خود را با یکدیگر به اشتراگ بگذارند. این رویداد بین‌المللی از سال ۹۶ در تلاش است ضمن معرفی بهترین استارتاپ‌های ایرانی بستری برای رشد، شبکه‌سازی و شتابدهی آنلاین آن‌ها فراهم آورد.

رویداد استارتاپ جاده ابریشم در روز‌های ۱۲ و ۱۳ اردیبهشت ماه از ساعت ۱۰ صبح (پذیرش و صبحانه کارآفرینان از ساعت ۸:۳۰) تا  ساعت ۱۷ برگزار خواهد شد. طی دو روز، ۹ سخنرانی و ۷ پنل‌ تخصصی با موضوعاتی مانند: چالش‌ها و آینده استارتاپ‌ها در ایران، تکنولوژی‌های آینده مانند هوش مصنوعی و بلاک‌چین، چالش‌های سرمایه‌گذاری، گردشگری، بررسی شرایط منابع انسانی‌ در ایران و ارتباط با رسانه انجام خواهد شد. در مجموع ۳۵ سخنران شامل ۹ سخنران خارجی و ۲۶ سخنران ایرانی در رویداد حضور دارند.

استارتاپ جاده ابریشم رویدادی مستقل و ناسودبر است که توسط ۸ کارآفرین و جامعه ساز استارتاپی بنیان نهاده شده و با کمک ۱۰۰ داوطلب برگزار می‌شود. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید به صفحه ایوند استارتاپ جاده ابریشم  مراجعه کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :

تائید دیدگاه فعال است. دیدگاه شما ممکن است کمی طول بکشد تا ظاهر شود.