مـدیرنامـه
رسانه اختصاصی مدیران

درهای مسجد النبی یکشنبه باز می‌شود

0 22

ریاست امور حرمین شریفین (مسجد الحرام و مسجد النبی) در اطلاعیه‌ای جمعه شب اعلام کرد که درهای مسجد پیامبر (مسجد النبی) از فردا (یکشنبه) بصورت تدریجی بازگشایی می‌شود.

تلویزیون دولتی عربستان گزارش داد که این تصمیم در پی موافقت سلمان بن عبدالعزیز پادشاه سعودی گرفته شده است.

در این بیانیه به ساعت بازگشایی درهای مسجد الحرام به روی نمازگران هیچ اشاره‌ای نشده است.

حرمین شریفین بیش از ۲ ماه است که به خاطر شیوع ویروس کرونا درهای خود را به روی نمازگران بسته است، هرچند در ماه مبارک رمضان این مساجد به صورت گزینشی و به صورت محدود میزبان نمازهای مخصوص این ماه بود.

عربستان سعودی سه‌شنبه هفته گذشته جزییات برنامه خود برای بازگشت تدریجی زندگی به حالت طبیعی پس از گذشت نزدیک به سه ماه تعطیلی از جمله فعالیت ادارات دولتی، بازگشایی مساجد و مجوز سفر مجدد را اعلام کرد.  

در این بیانیه که توسط خبرگزاری عربستان (واس) منتشر شد، آمده است؛ ممنوعیت سفرهای داخلی، برگزاری نماز در مساجد و رفتن به محل کار در بخش‌های دولتی و خصوصی از ۳۱ ماه می‌ (۱۱ خرداد) لغو می‌شود.  

اما در مورد شهر مکه، تغییر زمان قرنطینه از ۳ بعداز ظهر تا ۶ صبح تنظیم شده است و از ۲۱ ژوئن (۱ تیر) به مساجد اجازه برگزاری نماز داده می‌شود.  

بر اساس برنامه جدید که بین روزهای پنجشنبه و شنبه هفته بعد اجرا می‌شود، در همه مناطق این کشور به جز مکه از ساعت ۶ صبح تا ۸ عصر اجازه تردد داده می‌شود و در زمان‌هایی که حمل و نقل ممنوع است، خودروهای شخصی اجازه تردد بین شهری را خواهند داشت.   

 بر اساس تازه‌ترین گزارش وزارت بهداشت عربستان، روز جمعه تست یکهزار و ۵۸۱ تن دیگر در این کشور مثبت شد و شمار مبتلایان به کرونا به ۸۱ هزار و ۷۶۶ نفر رسیده‌است.

همچنین در ۲۴ ساعت گذشته ۱۷ تن دیگر نیز بر اثر کرونا در عربستان جان باخته‌اند و شمار فوت‌شدگان به ۴۵۸ نفر رسیده است.  

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :

تائید دیدگاه فعال است. دیدگاه شما ممکن است کمی طول بکشد تا ظاهر شود.