مـدیرنامـه
رسانه اختصاصی مدیران

خودروی مشترک ایران و جمهوری آذربایجان به اوکراین می رود

0 43

 مدیر منطقه اروپا، آسیا، ‌آمریکا و سی. آی. اس(CIS) ایران خودرو گفت: این گروه صنعتی با اخذ استانداردهای لازم برای حضور در بازارهای رقابتی، در گام نخست خودروی دنا تولیدی مشترک با جمهوری آذربایجان در سایت «نفت چاله» این کشور را به اوکراین صادر می کند.

گزارش روز سه شنبه ایرنا از گروه ایران خودرو حاکی است، «سابینا نوبری» افزود: این گروه صنعتی با اخذ گواهینامه های جدید برای حضور در بازار رقابتی، فعالیت خود را با صادارت خودرو به شکل پیش ساخته (سی. بی. یو) با امضای قراردادهای جدید از سایت نفت چاله آذربایجان از سر خواهد گرفت.
وی اضافه کرد: قرار است در مرحله نخست تعداد محدودی دنا و دنا پلاس به بازار اوکراین صادر شود که پس از نیازسنجی، چنانچه مورد استقبال مردم قرار گیرد، سایت جمهوری آذربایجان آمادگی دارد که انواع تولیدات مورد نیاز بازار را روانه اوکراین کند.
نوبری یادآور شد: سال های 2006 تا 2010 ایران خودرو با فروش بیش از 12 هزار دستگاه خودروی سمند در اوکراین، حضور فعالی در این بازار داشت.
این مقام مسئول همچنین با اشاره به بازار بلاروس اظهار داشت: فروش خودرو به صورت اس. کی. دی (قطعات نیمه کامل) به بازار بلاروس از برنامه های بعدی کارخانه مشترک ایران خودرو آذربایجان است و به همین منظور رایزنی ها برای صادارت محصولات مشترک این کارخانه انجام خواهد شد.
وی تاکید کرد: بلاروس بازار مقرون به صرفه برای ورود به بازار روسیه است .
به گزارش ایرنا، نفت چاله یکی از سایت های ایران خودرو محسوب می شود که با گذشت نزدیک به یک سال، حدود یک هزار دستگاه خودروی دنا، دنا پلاس و سمند یی.اف 7 را تولید و روانه بازار کرده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :

تائید دیدگاه فعال است. دیدگاه شما ممکن است کمی طول بکشد تا ظاهر شود.