مـدیرنامـه
رسانه اختصاصی مدیران

حمایت ۱۳ نوبلیست اقتصاد از جو بایدن

0 15

۱۳ برنده جایزه نوبل اقتصاد در نامه‌ای حمایت خود را از جو بایدن، نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ اعلام کردند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از TheHill؛ طبق نامه منتشر شده از سوی ستاد انتخاباتی بایدن ، ۱۳ اقتصاددان برنده جایزه نوبل گفته‌اند که آنها از دستور کار اقتصادی نامزد حزب دموکرات، جو بایدن حمایت کرده و از آن به عنوان “رشد اقتصادی سریعتر، قوی‌‌تر و عادلانه‌تر” یاد می‌کند.

در این نامه آمده است: «در حالی که هر یک از ما دیدگاه های مختلف در مورد جزئیات سیاست های مختلف اقتصادی داریم ، اما همگی معتقدیم که کلیات برنامه اقتصادی بایدن از وجوه مختلفی چون سلامت، سرمایه گذاری، پایداری، انعطاف پذیری، فرصت‌های شغلی و عدالت‌محوری، شرایط کشور ما را بهبود می بخشد و بسیار برتر از سیاست های اقتصادی ضد تولیدی است که دونالد ترامپ در پیش گرفته است».

نوبلیستمتن کامل نامه این ۱۳ نوبلیست اقتصاد در حمایت از جو بایدن به شرح زیر است:

این اقتصاددانان همچنین تمایل بایدن برای استقبال از راه حل‌های مبتنی بر علم در زمینه شیوع ویروس کرونا را برجسته کرده و نوشته اند: «در طول بحران ویروس کرونا، بایدن تشخیص داده است که راه حل‌های بهداشتی مبتنی بر علم ، نه تنها برای نجات جان انسان‌ها، بلکه برای هرگونه استراتژی مناسب جهت بازگرداندن اعتماد اقتصادی، بهبود شرایط و مشاغل بسیار مهم هستند. به همین ترتیب ، در مورد دوره پساکرونا، برنامه اقتصادی بایدن بیش از برنامه دونالد ترامپ برای افزایش قدرت اقتصادی و رفاه ملت تلاش خواهد کرد.»

اسامی نوبلیست‌های اقتصاد که این نامه را امضا کرده‌اند به این شرح است؛ جورج آکرلوف، پیتر دیاموند، اولیور هارت، اریک ماسکین، دانیل مک فادن، راجر میرسون، ویلیام نوردهاوس، ادموند فلپس، پل رومر، رابرت سولو، مایکل اسپنس، جوزف استیگلیتز و ریچارد تالر.

«ما امضا کنندگان  این نامه حمایت خود را از اصول و سیاست‌های اقتصادی «جو بایدن» ابراز می‌کنیم. در حالی که هر یک از ما دیدگاه‌های مختلفی در مورد جزئیات سیاست‌های مختلف اقتصادی داریم، با این حال معتقدیم که برنامه اقتصادی کلی بایدن سلامت، سرمایه گذاری، پایداری، انعطاف پذیری، فرصت‌های شغلی بیشتر و انصاف و عدل را در کشور ما بهبود می‌بخشد و از سیاست‌های اقتصادی ضد تولید دونالد ترامپ بسیار برتر است همچنین ترامپ در طول بحران ویروس کرونا نشان داد کارایی ندارد و برنامه مشخصی نیز وجود نداشت، اما بایدن تشخیص داده است که راه حل های بهداشت عمومی مبتنی بر علم، نه تنها برای نجات جان انسان‌ها، بلکه با هرگونه استراتژی مناسب به بازگرداندن اعتماد اقتصادی، بهبود و شغل بسیار مهم هستند. به همین ترتیب، در مورد مسئله بعدی، برنامه اقتصادی بایدن بیش از برنامه دونالد ترامپ برای افزایش قدرت اقتصادی و رفاه ملت و مردم پویا خواهد کرد. به بیان ساده، سیاست‌های بایدن منجر به رشد اقتصادی سریع‌تر ، قوی‌تر و عادلانه‌تر خواهد شد.»

اسامی برندگان جایزه نوبل اقتصاد که این نامه را امضا کرده‌اند به شرح زیر است:

● Eric Maskin – Professor, Harvard University

نوبلیست اقتصاد

● Daniel McFadden – Professor, University of California, Berkeley and University of Southern California

● Roger Myerson – Professor, University of Chicago

نوبلیست اقتصاد

● William Nordhaus – Professor, Yale University

● Edmund Phelps – Professor and Director of the Center on Capitalism and Society ,Columbia University

نوبلیست اقتصاد

● Paul Romer – Professor, New York University

● Robert Solow – Professor Emeritus, Massachusetts Institute of Technology

نوبلیست اقتصاد

● Michael Spence – Professor and Dean Emeritus, Stanford Graduate School of Business

● Joseph Stiglitz – Professor, Columbia University

نوبلیست اقتصاد

● Richard Thaler – Professor, University of Chicago Booth School of Business

● George Akerlof – Professor, Georgetown University McCourt School of Public Policy

● Peter Diamond – Professor Emeritus, Massachusetts Institute of Technology

● Oliver Hart – Professor, Harvard University

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :

تائید دیدگاه فعال است. دیدگاه شما ممکن است کمی طول بکشد تا ظاهر شود.