مـدیرنامـه
رسانه اختصاصی مدیران

حمایت از تولید وسرمایه گذاران از اولویت های دولت است

0 16

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: حمایت از تولید و سرمایه گذاران از اولویت های دولت است بطوریکه رئیس جمهوری همواره بر حمایت همه جانبه از تولید تاکید ویژه ای دارند.

به گزارش ایرنا فرهاد دژپسند جمعه شب در نشست با فعالان اقتصادی در منطقه آزاد چابهار اظهار داشت: مسائل و مشکلات در حوزه های مختلف بررسی و تصمیم گیری لازم انجام خواهد شد.
وی بیان کرد: رئیس جمهوری بارها در نشست هیات دولت تاکید زیادی بر حل مشکلات اقتصادی دارند و دغدغه دکتر روحانی این است که هیچ وقت تولید و اشتغال در کشور آسیب نبیند.
عضو کابینه دوازدهم بر حل مشکلات و همکاری مردم و مسئولان تاکید کرد و افزود: بخش خصوصی با سرمایه خود ضمن کمک به چرخه تولیدات داخلی برای کشور اشتغال ایجاد می کنند.
وی ادامه داد: موظف به پیگیری مسائل و مشکلات سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی هستیم.
دژپسند تصریح کرد: وضعیت فعلی کشور حاصل بی نظمی و بی تعهدی دولتمردان آمریکاست که به هیچ چیزی پایبند نیستند.
وی بیان کرد: کسب و کار برخی از فعالان اقتصادی به خاطر تصمیمات برخی مسئولان با مشکل رو به رو شده است.
وزیر امور اقتصادی و دارایی با ابراز خوشحالی از حضور در چابهار و پیگیری مسائل و مشکلات مردم در نخستین روز از دهه فجر اظهار داشت: باید جایگاه ایران در سهم بین الملل افزایش پیدا کند تا بتوانیم با دیگران رقابت کنیم.
به گزارش ایرنا فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران در این نشست مسائل، مشکلات و موانع تولید را مطرح و خواستار پیگیری مشکلات در مرکز کشور و به نتیجه رسیدن آنها شدند.
همچنین در این نشست بر حل مشکلات کارخانه برنج، تعطیلی برخی از واحدهای تولیدی، اختصاص ارز دولتی به واردات برخی کالاها نظیر برنج، ممنوعیت ورود برخی کالاها، واردات مواد اولیه، کالاهای مسافری و حل مسائل گمرکی و معافیت های مالیاتی در منطقه آزاد چابهار تاکید کردند.
نشست هم اندیشی وزیر امور اقتصادی و دارایی و دبیر شورای عالی مناطق آزاد با مدیران عامل مناطق آزاد کشور نیز برگزار و مسائل و مشکلات این مناطق بررسی شد.
فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی، مرتضی بانک مشاور رئیس جمهوری و دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور، احمد علی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان، عبدالرحیم کردی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار، عبدالغفور ایران نژاد و محمد نعیم امینی فرد نمایندگان حوزه انتخابیه چابهار و ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی و معاونان وزیر اقتصاد و معاونان دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد علاوه بر پیگیری مشکلات تولید از ظرفیت های تجاری و اقتصادی بندر و منطقه آزاد دیدن کردند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :

تائید دیدگاه فعال است. دیدگاه شما ممکن است کمی طول بکشد تا ظاهر شود.