مـدیرنامـه
رسانه اختصاصی مدیران

بازگشت کرونا به چین؛ پس از یک هفته اولین ابتلا با منشاء داخلی ثبت شد

0 9

کمیسیون ملی بهداشت چین روز یکشنبه اعلام کرد بعد از یک هفته که هیچ موردی از ابتلای جدید به ویروس کرونا در چین گزارش نشده بود، امروز یک مورد داخلی در استان هنان این کشور ثبت شده است.

به گزارش ایرنا کمیسیون ملی بهداشت چین همچنین اعلام کرد که در ۲۴ ساعت گذشته ۴۴ مورد وارداتی نیز ثبت شده است و پنج تن هم به اثر ابتلا به کرونا جان باخته اند با این حساب شمار افراد وارداتی آلوده به کرونا در چین به افزون بر ۵۰۰ تن رسیده است.

بر اساس این گزارش شمار کل مبتلایان در چین تا کنون به ۸۱ هزار و ۴۳۹ و شمار جان باختگان هم به سه هزار و ۳۰۰ تن رسیده است.

کمیسیون ملی بهداشت چین گزارش کرد همچنین با درمان ۴۷۷ تن دیگر از بیماران در چین، شمار درمان شدگان به ۷۵ هزار و ۴۴۸ تن رسیده است.

همچنین در شبانه روز گذشته ۲۸ مورد مشکوک به ابتلا به کرونا در چین شناسایی شده است.

بر اساس این گزارش در مناطق هنگ کنگ، تایوان و ماکائو نیز تا کنون ۹۰۲ تن به کرونا مبتلا شده که از این تعداد ۱۵۲ تن درمان شده و ۶ تن نیز فوت شده اند.

شیوع ویروس کرونا معروف به «کووید ۱۹»  برای نخستین بار اواسط ماه دسامبر (۲۴ آذر) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد. ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین بعد از انجام یک سری تحقیقات، در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ماه ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شمار مبتلایان به ویروس کرونا تا لحظه مخابره این خبر در سراسر جهان، به ۶۶۳ هزار و ۷۴۰ نفر رسیده که ۳۰ هزار و ۸۷۹ تن فوت شده و ۱۴۲ هزار و ۱۸۳ نفر بهبود یافته اند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :

تائید دیدگاه فعال است. دیدگاه شما ممکن است کمی طول بکشد تا ظاهر شود.