مـدیرنامـه
رسانه اختصاصی مدیران

اولویت در معافیت های گمرکی با تولیدکنندگان است

0 14
رییس کل گمرک ایران با تاکید بر مبارزه با هرگونه قاچاق کالا از مبادی رسمی گفت: معافیت‌های گمرکی به تولیدکنندگانی داده می شود که امکان تولید محصولات و مواد اولیه وارداتی را در داخل کشور ندارند.

به گزارش ایرنا از گمرک ایران، «مهدی میراشرفی» به برنامه‌های گمرک ایران در راستای حمایت از تولید اشاره کرد و افزود: گمرک ایران به عنوان تصمیم گیرنده و وضع کننده معافیت‌های گمرکی نیست، اما می ‌تواند پیشنهادهایی را پس از بررسی بازخوردهای قوانین و معافیت‌ها از سازمان های ذیربط دریافت و ارائه کند.
رییس کل گمرک ایران اظهار داشت: در پیشنهادهای گمرک به صورت مشخص، معافیت‌ها به سمت تولیدکنندگان هدایت می‌ شود؛ درواقع معافیت برای تولیدکنندگانی اعمال می شود که امکان تولید محصولات مورد نیاز را در داخل کشور ندارند.
میراشرفی درخصوص قاچاق کالا و برنامه‌های مقابله با آن نیز گفت: امروز با قاچاق از طریق مبادی رسمی کشور مواجه نیستیم و در این زمینه گمرک ایران با هرگونه قاچاق مقابله می کند.
معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی خاطرنشان ساخت: در بحث مناطق آزاد نیز گمرک مکلف به حضور است و بر ورود و خروج کالا در این مناطق نظارت خواهد کرد.
به گزارش ایرنا، گمرک جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با قاچاق مواد مخدر در سال 2017 رتبه نخست را کسب کرد و ژاپن در رتبه دوم قرار گرفت.
اکنون مبادی عمده ورودی کشور به ایکس‌ری مجهز شده‌اند. مبادی مهم گمرکی به 16 دستگاه ایکس‌ری مجهز شدند و 23 دستگاه، متولی صدور مجوز برای ترخیص کالا هستند و 24 نوع عوارض مختلف در فرایند صادرات و واردات دریافت می شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :

تائید دیدگاه فعال است. دیدگاه شما ممکن است کمی طول بکشد تا ظاهر شود.