مـدیرنامـه
رسانه اختصاصی مدیران

ازبکستان با وجود بازگشایی مرزهای هوایی، قرنطینه را تا ۴۵ روز تمدید کرد

0 54

کمیسیون ویژه مقابله با گسترش ویروس کرونا در ازبکستان محدودیت های قرنطینه را در ازبکستان در حالی تا ۱۱ مرداد تمدید کرد که دولت این کشور اعلام کرد که از امروز، ۱۵ ژوئن ۲۰۲۰، تمامی مرزهای هوایی خود را بازگشایی خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری “ار.تی.” روسیه،  در ابلاغیه این کمیسیون به همه نهادهای اجتماعی کشور آمده است که ادامه قرنطینه سه منطقه برای شهرهای ازبکستان و همچنین نظارت شدید بهداشتی در این کشور تا تاریخ ۱ اوت (۱۱ مرداد) ادامه می یابد.

پیش از این نیز در تاریخ ۳۰ ماه مه (۱۰ خرداد)، کمیسیون ویژه، قرنطینه شهرها را تا ۱۵ ژوئن (۲۶ خرداد) تمدید کرده بود.

به نظر می رسد شرایط شیوع بیماری در ازبکستان به قدری وخیم باشد که مقامات این کشور مجبور به تمدید محدودیت های عبور و مرور در این کشور شدند.

این در حالی است که خبرگزاری رویترز نیز امروز از تاشکند گزارش داد که با وچود اینکه دولت ازبکستان که از ماه مارس سال جاری میلادی همزمان با شیوع گسترده و پاندمی ویروس خطرناک و مرگبار کرونا تمامی مرزهای زمینی و هوایی خود را بست و تنها انجام پروازهای محدودی را برای بازگرداندن دیپلمات‌ها و اعضای خانواده آنها و برخی دیگر از شهروندان این کشور که قصد بازگشت به وطن را داشتند، مجاز دانسته بود، اعلام کرده است که قصد دارد محدودیت‌های مربوط به شیوع گسترده بیماری کووید ۱۹ را به طور تدریجی بردارد.

دولت این کشور واقع در منطقه آسیای مرکزی به تازگی اعلام کرده است که تصمیم گرفته تمامی مرزهای هوایی خود را که تاکنون بر روی مسافران و پرواز های خارجی بسته بود، از امروز، ۱۵ ژوئن ۲۰۲۰، بازگشایی کند.

دولت این کشور امروز با صدور بیانیه ای نوشت که مسافران بر اساس کشور مبدا دسته‌بندی شده و در صورتی که از کشورهای پرخطری که آمار مبتلایان در قربانیان آنها بالا بوده است، قصد ورود به ازبکستان را داشته باشند، قرنطینه شده یا به قرنطینه خانگی با نظارت دقیق فرستاده می‌شوند.

بر اساس آمارهای منتشر شده در رویترز، حدود ۴۹۶۶ نفر در ازبکستان به ویروس کرونا مبتلا شده که از این تعداد ۱۹ نفر نیز جان خود را از دست داده‌ و در عین حال از این میان سه هزار و ۹۴۳ نفر بهبود یافته اند و ۱۲ نفر نیز همچنان در شرایط وخیم قرار دارند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :

تائید دیدگاه فعال است. دیدگاه شما ممکن است کمی طول بکشد تا ظاهر شود.