مـدیرنامـه
رسانه اختصاصی مدیران

ابتلای ۳۲ بیمار جدید به کرونا در چین، پکن ۲۵ نفر

0 23

مقامات بهداشتی چین روز جمعه در ادامه موج دوم کرونا در این کشور، از شناسایی ۳۲ بیمار در سراسر چین از جمله ۲۵ تن در پایتخت خبر دادند.

به گزارش ایرنا، کمیسیون ملی بهداشت چین روز جمعه با بیان اینکه تمام این موارد بومی بوده است اعلام کردند علاوه بر پکن دو مورد در استان خبی و یک مورد هم در استان لیائونینگ گزارش شده است.

گزارش ها حاکی است همچنان در شبانه روز گذشته هیچ موردی بر اثر مرگ به دلیل ابتلا به ویروس کرونا در چین ثبت و گزارش نشده است.

با ترخیص چهار نفر دیگر از مراکز درمانی، شمار کل درمان شدگان در چین به ۷۸ هزار و ۳۹۸ تن رسیده است.

کمیسیون ملی بهداشت چین همچنین شمار کل مبتلایان وارداتی به چین اعم از چینی هایی که از خارج برگشتند و یا خارجی هایی که به چین سفر کرده اند را یک هزار و ۸۶۴ تن عنوان کرد و گفت: از این تعداد یک هزار و ۷۷۳ تن بعد از بهبودی از بیمارستان مرخص شده اند.

مقامات چین همچنین اعلام کردند با شناسایی ۵ بیمار بدون علامت در روز گذشته، تعداد این بیماران به ۱۰۱ مورد از جمله ۶۰ وارداتی رسیده است که همگی تحت نظارت هستند.

بعد از حدود دو ماه که پکن هیچ موردی از ابتلا به کرونا را گزارش نکرده بود پنجشنبه گذشته اعلام شد که مواردی از ابتلا به کرونا در بازار تره بار “شین فادی” در جنوب چین شناسایی شده است.  

به دنبال شیوع مجدد ویروس کرونا در پکن، ۱۱ منطقه مسکونی و یک بازار محلی در جنوب پایتخت به شکل ویژه‌ قرنطینه شد مقامات چین همچنین در واکنش به مبتلا شدن شماری از مردم پکن به کرونا، تمام مدارس را که بتازگی باز شده بودند تعطیل و هرگونه استفاده از وسایل ورزشی عمومی و سفر از سایر استان‌ها به پکن را نیز به طور موقت ممنوع کردند.

اکنون مقام‌های بهداشتی چین برای کنترل و مهار مجدد شیوع کرونا در پکن، روی آزمایش کارکنان و مشتریان بازار بزرگ پکن متمرکز شده‌اند تا روز گذشته افزون بر ۳۶۷ هزار تست اسید نوکلئیک در پکن انجام شده است.

از ابتدای شیوع ویروس کرونا در چین تا کنون ۶۰۳ بیمار در پکن شناسایی شده اند که از این تعداد ۹ تن جان باخته اند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :

تائید دیدگاه فعال است. دیدگاه شما ممکن است کمی طول بکشد تا ظاهر شود.