مـدیرنامـه
رسانه اختصاصی مدیران

همتی: شیوه‌های بهتری برای تامین ارز و فروش نفت یافته‌ایم

0 24

رییس کل بانک مرکزی گفت:به مردم اطمینان می‌دهیم که شرایط اقتصادی کشور نه تنها بد نیست،بلکه با شیوه‌های بهتری که برای تامین ارز و فروش نفت یافته‌ایم وضعیت بسیار خوبی داریم.

«عبدالناصر همتی» روز پنجشنبه در مراسم هشتمین سالگرد تاسیس کانون صرافان ایرانیان در محل دانشگاه تهران افزود: امروز نفت کشور فروخته و مبلغ فروش آن نیز دریافت می‌شود. از دیشب تاکنون نرخ ارز کاهش خوبی داشته و مطمئن هستم این کاهش تا ارزش ذاتی ارز ادامه خواهد یافت.

رییس کل بانک مرکزی در ادامه به صحبت‌های شب گذشته رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر «تشدید تحریم‌ها» اشاره کرد و گفت: این صحبت‌ها تنها یک طبل تو خالی است، اگر آمریکایی‌ها فشار را افزایش دهند ما نیز آمادگی لازم را برای انجام اقداماتی در جهت خنثی‌کردن فشارها داریم.

همتی از سردار سلیمانی به عنوان قهرمان ملی کشور یاد کرد. قهرمانی که خدمات وی به جمهوری اسلامی و مقاومت اسلامی منطقه بسیار بزرگ بود.

به گفته او، مهم‌تر از آن خدمات پس از شهادت ایشان بود که حماسه عظیم مردمی و اقتدار ملت ایران در جهان را ثبوت رساند و اگر خون ایشان نبود معلوم نبود ما در چه موقعیتی قرار داشیم.

همتی خاطرنشان کرد: اقتدار جمهوری اسلامی ایران با ظهور سردار شهید به منصه ظهور رسید و جهانیان این عظمت و قدرت را درک کردند.

وی ادامه داد: با آثار خون این شهید، شاهد پیروزی‌های بیشتری برای ملت ایران خواهیم بود و حرکت ایشان در طول عمر پر برکت‌شان با همین روحیه و قدرت بیشتر توسعه خواهد یافت.
رییس کل بانک مرکزی بیان داشت: آنانی که ادعا داشتند فلان و بهمان می‌کنیم، در مقابل عظمت مردم ایران عقب‌نشینی کردند و تمام ادعاهای خود را پس گرفتند. امروز شاهد این هستیم که همان‌ها دم از بحث‌هایی می‌زنند که با ادعاهای‌شان ۱۸۰ درجه تفاوت دارد.

همتی گفت: همواره سخنان و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب برای ما اطمینان بخش بوده و با قوت قلبی که از دیدگاه‌ها و رهنمودهای معظم‌له می‌گیریم به راه خود ادامه می‌دهیم. تاکیدات ایشان منشأ اصلی موفقیت و پیروزی ما است.

وی در ادامه از تلاش‌های کانون صرافان ایران قدردانی کرد و گفت: به دلیل همراهی و فعالیت خوب این کانون، به خصوص در یک سال و نیم اخیر که بخشی از حرکت جمعی مقاومت اقتصادی بود، تلاش‌های دشمنان برای فشار حداکثری خنثی شد.

رییس کل بانک مرکزی اظهار داشت: بانک مرکزی خط مقدم فشار حداکثری آمریکا است و گردش مالی و پولی و ارزی کشور به صورت مویرگی در آن جریان دارد و خون آن به حیات اقتصادی کشور تداوم می بخشد.

همتی یادآور شد: از اوایل سال ۹۷ و اعلام تحریم‌ها تاکنون ۳۶ میلیارد دلار ارز صادراتی صادرکنندگان، عمدتاً از چرخه صرافی‌های بانکی و خصوصی به کشور بازگشته است.

رییس کل بانک مرکزی خاطرنشان کرد: ما توانستیم بزرگ‌ترین و بی‌سابقه‌ترین تحریم دشمن را خنثی کنیم، هر چند به این واسطه طبقات متوسط و پایین جامعه از لحاظ اقتصادی صدمه و آسیب زیادی دیدند.

این مقام مسئول با بیان این که دولت و مسئولان باید به این فکر جبران کاهش قدرت خرید مردم باشند، گفت: اقتدار سپاه پاسداران جمهوری اسلامی سبب شد تا رئیس‌جمهوری آمریکا در نهایت به بیان این جمله تکراری که «نمی‌خواهیم ایران هسته‌ای شود» بسنده کرده و در پایان گفت که «آغوش‌مان هم به روی شما باز است». در حالی که اگر آن‌ها به فکر رفاه ایرانیان بودند این‌قدر به مردم محروم کشورمان فشار نمی‌آوردند.

منبع :ایرنا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :

تائید دیدگاه فعال است. دیدگاه شما ممکن است کمی طول بکشد تا ظاهر شود.