مـدیرنامـه
رسانه اختصاصی مدیران

هشدار پاپ به ایتالیا درمورد جشن زودهنگام پیروزی بر کرونا

0 17

پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهان روز یکشنبه از مردم ایتالیا خواست جشن پیروزی بر کرونا را زود برگزار نکنند و همچنان از مقررات دولت درمورد فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک پیروی کنند.

به گزارش خبرگزاری رویترز از واتیکان، فرانسیس در جمع صدها نفر در میدان سن پیتر، به فریاد شادی مردم که این حضور هرچند کم را نشانه غلبه ایتالیا بر کرونا قلمداد کردند، واکنش نشان داد و در عین حال تاکید کرد که باید مراقب بود و این پیروزی را زودهنگام جشن نگرفت.

تقریبا ۳۴ هزار نفر در ایتالیا بر اثر ابتلا به کووید-۱۹ جان باخته‌اند. این کشور پس از آمریکا، انگلیس و برزیل، چهارمین آمار بالای ابتلا به کرونا در جهان را دارد.

ایتالیا وارد تازه‌ترین مرحله کاهش محدودیت‌های کرونایی شده است که به موجب آن، مردم می‌توانند بین مناطق مختلف تردد داشته باشند.

با این همه، برخی از ایتالیایی‌ها به ویژه جوانان مقررات باقیمانده در زمینه فاصله‌گذاری اجتماعی و زدن ماسک در مکان‌های عمومی را مورد تمسخر قرار داده‌اند؛ امری که مقام‌های این کشور را به هشدار در مورد خطر موج دوم شیوع وا داشته است.

در همین حال، پاپ فرانسیس گفت: هنوز باید از مقررات پیروی کنیم. به لطف خدا، از مرحله وخیم می‌گذریم، اما با پیروی از مقرراتی که مقام‌ها تعیین کرده‌اند.

فرانسیس تاکید کرد، هیچکس نباید فراموش کند که کرونا همچنان در کشورهای دیگر قربانیان زیادی می‌گیرد.

وی گفت: شنیده است روز جمعه در کشوری، در هر دقیقه یک نفر بر اثر ابتلا به کووید-۱۹ جان می‌سپارد. وی به نام این کشور اشاره‌ای نکرد.

کووید-۱۹ تاکنون ۷ میلیون و ۱۲ هزار و ۱۷۷ نفر را در جهان مبتلا کرده است. ۴۰۲ هزار و ۷۳۲ نفر از این تعداد فوت شده و ۳ میلیون و ۴۳۰ هزار و ۳۴۷ نفر بهبود یافته‌اند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :

تائید دیدگاه فعال است. دیدگاه شما ممکن است کمی طول بکشد تا ظاهر شود.