مـدیرنامـه
رسانه اختصاصی مدیران

رشد ۲۹ هزار واحدی شاخص بورس

0 69

شاخص کل در بازار بورس امروز (سه‌شنبه) ۲۹ هزار و ۶۰۱ واحد رشد داشت که در نهایت این شاخص به رقم یک میلیون و ۲۲۹ هزار واحد رسید.

براساس معاملات روز سه شنبه بیش از هشت میلیارد و ۱۱۷ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۱۲۴ هزار و ۲۸۴ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با ۹ هزار و ۴۱۳ واحد افزایش به ۳۹۸ هزار و ۷۴۶ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با ۶ هزار و ۲۱۷ واحد رشد به ۲۶۳ هزار و ۳۸۴ واحد رسیدند.

شاخص بازار اول ۲۴ هزار و ۴۱۷ واحد و شاخص بازار دوم ۴۸ هزار و ۳۸۶ واحد افزایش داشتند.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، نماد فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با یک هزار و ۲۲۶ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با یک هزار و ۲۱۰ واحد، ایران خودرو (خودرو) با یک هزار و ۴۶ واحد، بانک ملت (وبملت) با ۹۷۳ واحد، گروه مپنا (رمپنا) با ۹۷۲ واحد، معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) و صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با یک هزار و ۱۴۸ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بورس داشتند.

 در مقابل نماد پرداخت الکترونیک سامان کیش (سپ) با ۱۷۱ واحد، فولاد خراسان (فخاس) با ۱۴۴ واحد، پتروشیمی پارس (پارس) با ۱۳۴ واحد، کارخانجات تولیدی شهید تامین سرمایه امید (وامید) با ۳۲ واحد، ماشین سازی اراک (فاراک) با ۳۱ واحد، رادیاتور ایران (ختور) با ۳۰ واحد و داروسازی جابر ابن حیان (دجابر) با ۲۸ واحد، پتروشیمی نوری (نوری) با ۲۴ واحد و کارتن ایران(چکارن) با ۲۳ واحد با تاثیر منفی بر شاخص همراه بود.

برپایه این گزارش، امروز نماد بانک ملت، پالایش نفت اصفهان، فولاد مبارکه اصفهان، سرمایه گذاری غدیر، بانک تجارت، گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو پالایش نفت بندرعباس در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه فرآورده‌های نفتی هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۷۳۰ میلیون و ۹۶۰ هزار برگه سهم به ارزش ۱۵ هزار و ۳۱۸  میلیارد ریال داد و ستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز نزدیک به ۳۱۱ واحد رشد داشت و بر روی کانال ۱۳ هزار و ۸۰۶  واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار سه میلیارد و ۴۰۹ میلیون برگه سهم به ارزش بیش از ۷۳ هزار و ۹۴۰ میلیارد ریال داد و ستد شد.

امروز نمادهای هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو)، پتروشیمی مارون (مارون)، فولاد هرمزگان جنوب (هرمز)، سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب)، پتروشیمی تندگویان (شگویا)، بیمه پاسارگاد (بپاس) و فرابورس ایران (فرابورس) تاثیر مثبت بر شاخص این بازار را داشتند.

همچنین نماد پالایش نفت لاوان (شاوان)، قاسم ایران (قاسم)، نفت پاسارگاد (شپاس)‌، پالایش نفت شیراز (شراز)، تولید برق ماهتاب کهنوج (بکهنوج)، توسعه مولد نیروگاهی جهرم (بجهرم)، دارو سازی آوه سینا (داوه)، شیر پگاه آذربایجان شرقی (غپآذر) و کشاورزی مکانیزه اصفهان کشت (زکشت) با تاثیر منفی بر شاخص این بازار همراه بودند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :

تائید دیدگاه فعال است. دیدگاه شما ممکن است کمی طول بکشد تا ظاهر شود.