مـدیرنامـه
رسانه اختصاصی مدیران

بهبود روابط بانکی ایران و عراق با خروج آمریکا

0 31

رییس اتاق مشترک ایران و عراق با اشاره به کارشکنی‌ها و دخالت‌های آمریکا در عراق گفت: با خروج آمریکایی‌ها از این کشور، قطعا روابط بانکی ایران و عراق بهبود می‌یابد.

«سید حمید حسینی» امروز (پنجشنبه) در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا گفت: آمریکایی‌ها در روابط تجاری ایران و عراق اخلال ایجاد می‌کنند و هرچه خواستیم روابط بانکی بین دو کشور را برقرار کنیم، آمریکایی‌ها در بانک مرکزی عراق دخالت کرده و اجازه نمی‌دهند بخش خصوصی روابط عادی داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد که قطعا تضعیف آمریکا در عراق و خروج آن‌ها از این کشور به بهبود روابط و جایگاه ایران در عراق کمک کند.

حسینی با اشاره به اتفاقات اخیر رخ داده در کشور عراق اظهار کرد: استقبال مردم از تشییع پیکر سردار سلیمانی و ابومهدی در عراق و همچنین پیام آیت‌الله سیستانی نشان می‌دهد روابط ما با عراق عمق بیشتری یافته و می‌توانیم به بهبود روابط و حضور کمتر آمریکایی‌ها در منطقه امیدوار باشیم.

رئیس اتاق مشترک ایران و عراق بیان کرد: به نظر می‌رسد با همگرایی ایجاد شده بین احزاب سیاسی عراق، اوضاع این کشور سر و سامان بگیرد.

روابط صادراتی با عراق افزایش می‌یابد

وی درباره وضعیت تجارت بین دو کشور گفت: ظاهرا تظاهرات و اغتشاشات در عراق کاهش پیدا کرده و جریانات اخیر نیز روابط دو کشور را تقویت کرده است. هم اکنون وضعیت روابط تجاری ایران و عراق روال عادی را طی می‌کند، البته صادرات به دولت مرکزی کاهش پیدا کرده اما صادرات به اقلیم کردستان افزایشی بوده است.

حسینی با بیان اینکه قطعا روابط صادراتی با عراق افزایش می‌یابد، افزود: بخشی از عدم کاهش صادرات به دلیل کاهش مصرف خریداران عراقی در پایان سال میلادی بود که منجر به افت بازار شد. اکنون با پایان تعطیلات و کاهش تظاهرات، وضعیت در حوزه خدمات و کالایی روز به روز بهتر می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :

تائید دیدگاه فعال است. دیدگاه شما ممکن است کمی طول بکشد تا ظاهر شود.